search

Ubytování na ostrově Murter

Ubytování na ostrově Murter zaujme

Ostrov Murter je součástí Severodalmatských ostrovů, nachází se pouhých několik set metrů od pobřeží. Ubytování v Chorvatsku je pro Čechy naprosto ideální, vypovídá o tom i fakt, že prvními turisty v zátoce Slanica byli ve 30. letech 20. století právě naši krajané. Prvním rekreačním zařízením byla Česká vila, která v přestavěné podobě stojí dodnes. Obyvatelé ostrova se kromě turistického ruchu zabývají pěstování ovoce a vinné révy, ale také chovem ovcí, které vozí na pastvu na nedaleké Kornatské ostrovy.

Ubytování na ostrově Murter

Prázdninové domy v Dalmácii

Na ostrově se nachází mnoho zařízení turistického ruchu, a to především při, již výše zmiňované, zátoce Slanice, která se nachází asi kilometr od obce Murter. V další zátoce, která nese jméno Hramina, se nachází přístav pro jachty Hramina Marina. V okolí této zátoky jsou navíc k vidění archeologické nálezy, pozůstatky římského sídla Collentum. Dovolená v Dalmácii může být zajímavá právě i objevování architektonických, archeologických a kulturně – historických památek, kterých je na ostrově více, patří mezi ně i starochorvatské hroby na mysu Gardina, farní kostel Svatého Michala (Sveti Mihovil) ze 17. století, na přilehlé faře je dokonce umístěna menší sbírka artefaktů.

Rekreační domy v Chorvatsku

V zátoce Hramina a Zadraće se můžete koupat v malebném prostředí pískově oblázkové pláže, dobré možnosti koupání jsou ovšem i v dalších zátokách, ale také na menších okolních ostrůvcích, na které se můžete dopravit třeba pronajatými loďkami. Ubytování na ostrově Murter si můžete pronajmout tak, abyste to měli k ideálnímu koupání a na pláž co nejblíže nebo co nejpříjemnější cestou. Dovolená v Chorvatsku ovšem nabízí mnohé další možnosti trávení času, krom slunění a koupání se v moři. Na ostrově Murter jsou ideální podmínky pro mnoho vodních sportů, především jachting, ale také windsurfing, potápění nebo podmořský rybolov. Máte-li rádi akční dovolenou, je pro vás dovolená Murter v severní Dalmácii jako dělaná.