search

Ubytování na ostrově Murter

Ubytování na ostrově Murter zaujme

Ubytování na ostrově Murter oprávněně získává na popularitě. Ostrov je součástí Severodalmatských ostrovů, nachází se pouhých několik set metrů od pobřeží. Ubytování v Dalmácii je pro Čechy naprosto ideální, vypovídá o tom i fakt, že prvními turisty v zátoce Slanica byli ve 30. letech 20. století právě naši krajané. Prvním rekreačním zařízením byla Česká vila, která v přestavěné podobě stojí dodnes. Obyvatelé ostrova se kromě turistického ruchu zabývají pěstování ovoce a vinné révy, ale také chovem ovcí, které vozí na pastvu na nedaleké Kornatské ostrovy.

Ubytování na ostrově Murter

Prázdninové domy v Dalmácii

Na ostrově se nachází mnoho zařízení turistického ruchu, a to především při, již výše zmiňované, zátoce Slanice, která se nachází asi kilometr od obce Murter. V další zátoce, která nese jméno Hramina, se nachází přístav pro jachty Hramina Marina. V okolí této zátoky jsou navíc k vidění archeologické nálezy, pozůstatky římského sídla Collentum. Dovolená v Chorvatsku může být zajímavá právě i objevování architektonických, archeologických a kulturně – historických památek, kterých je na ostrově více, patří mezi ně i starochorvatské hroby na mysu Gardina, farní kostel svatého Michala (Sveti Mihovil) ze 17. století, na přilehlé faře je dokonce umístěna menší sbírka artefaktů.

Rekreační domy v Chorvatsku

V zátoce Hramina a Zadraće se můžete koupat v malebném prostředí pískově oblázkové pláže, dobré možnosti koupání jsou ovšem i v dalších zátokách, ale také na menších okolních ostrůvcích, na které se můžete dopravit třeba pronajatými loďkami. Ubytování na ostrově Murter si můžete pronajmout tak, abyste to měli k ideálnímu koupání a na pláž co nejblíže nebo co nejpříjemnější cestou. Dovolená v Chorvatsku ovšem nabízí mnohé další možnosti trávení času, krom slunění a koupání se v moři. Na ostrově Murter jsou ideální podmínky pro mnoho vodních sportů, především jachting, ale také windsurfing, potápění nebo podmořský rybolov. Máte-li rádi akční dovolenou, je pro vás dovolená Murter v severní Dalmácii jako dělaná.