Atrakce na ostrově Murter

Objevte všechny krásy ostrova Murter a okolí

Členité pobřeží se spoustou pláží, sportovní vyžití, nádherné výhledy na Jaderské moře, řada turistických lákadel v okolí. To je typický letní kolorit chorvatského ostrova Murter. Ubytování na ostrově Murter v soukromí, ve kterém si dosyta užijete své prázdniny, čekají jenom na vás. A s nimi také malebná městečka, skvělá místa pro potápění a romanticky vyhlížející ostrůvky vykukující z vody všude kolem.

Atrakce na ostrově Murter

Dovolená na Murteru vás okouzlí

Právě v tomto městě je soustředěno nejvíce hotelů, obchůdků, restaurací, barů a sportovišť. Živo, alespoň v letních měsících, je ale i ve zbývajících obcích Betina, Jezera a Tisno, jehož hlavní část se již rozkládá na chorvatské pevnině. Obě jsou spojeny silničním, dvanáct metrů dlouhým zvedacím mostem, umožňujícím proplouvání větších lodí. Na sportovce čekají široké možnosti jachtingu, potápění, pěší turistiky i cyklistiky, tenisu a dalších aktivit. Všechny jsou dobře dostupné z našeho ubytování v Chorvatsku. Báječně užít si můžete i procházky mezi starými fíkovníky a olivovníky. Na dovolené v Chorvatsku se rozhodně nebudete nudit!

Vyzkoušejte ubytování v soukromí na Murteru

Z ostrova jsou dobře dostupná další zajímavá místa chorvatského pobřeží. Vydejte se i vy do nepříliš vzdáleného Šibeniku, jemuž dominuje katedrála sv. Jakova a blízký most přes řeku Krku. Kousek od něj začíná nádherný národní park stejného jména, čarovný svět vodopádů, jezírek a balvanů. Druhým národním parkem, který musíte během dovolené v Dalmácii navštívit, jsou ostrovy Kornati, pyšnící se dokonale zachovanou přírodou. Velice pěkné je též Vranské jezero s ornitologickou rezervací a historický Zadar s románským dómem sv. Stošije, náměstím Pěti studní a kostelem svatého Donáta.

Ostrov Murter, brána do NP Kornati

V městečku Murter totiž sídlí správa Národního parku Kornati a také známá marína Hramina, jedno z nejvyhledávanějších středisek začínajících jachtařů na Jadranu. Ostrov Murter, jenž je mimochodem spojený s pevninou mostem, je známý rovněž díky nádherným písečným a oblázkovým plážím s dokonale čistou vodou. Pláže Murter: Slanica, Čigrada, Luke. Pláže Betina: Zdrače, Plitka Vala, Kosirina. Pláže Jezera: Lovišče, Kučina. Pláže Tisno: Jazina, Rastovac, Hostin a další. Náš tajný tip: vydáte-li se z pronajatého apartmánu v Biograd na Moru nebo domu na ostrově Murter na pevninu, nenechte si ujít nádhernou oblázkovou pláž Lolič u obce Pirovac, která byla již několikrát označena prestižní modrou vlajkou. Mírně zvlněný ostrov Murter (nejvyšší bod ostrova je 130 m.n.m.) se stejnojmenným městečkem a přístavem Murter je zejména jakýmsi vstupním místem do souostroví a národního parku Kornati.