Chaty a chalupy na ostrově Murter

Chaty a chalupy na ostrově Murter

Hrst turistických magnetů na ostrově Murter a okolí

Murter je úchvatný ostrůvek u pobřeží severní Dalmácie, s nímž jej u obce Tisno spojuje 40 metrů dlouhý zvedací most. Rozprostírá se v Jaderském moři nedaleko nádherného města Šibenik. Je to místo prázdninových domů v Chorvatsku a romantických zátočin s pohodlnými plážemi, omývanými blankytnými vodami Jadranu. Nedaleké výstavní město Šibenik láká každoročně tisíce turistů zejména svým perfektně zachovalým středověkým opevněním s pompézními branami. Na výletu ze svého ubytování na ostrově Murter se zde seznamte s jednou z nejznámějších sakrálních památek Chorvatska, monumentální goticko-renesanční katedrálou svatého Jakuba, právem zapsanou na seznam světového kulturního dědictví.

Chaty a chalupy na ostrově Murter

Na cestách po Dalmácii

Jižně od Šibeniku, na rozhraní severní a střední Dalmácie, narazíte na neméně působivé a také dodnes mohutně opevněné město Primošten. Vévodí mu velkolepá gotická pevnost Kamerlengo, jež bývala nedobytným útočištěm pro obyvatelstvo celé oblasti v období nechvalně proslulých tureckých výbojů na Balkán. Dovolená v Dalmácii je záruka skvělého zážitku pro každého. Pozoruhodná je rovněž metropole severní Dalmácie, hrdé pětasedmdesátitisícové město Zadar s historií sahající až do starořímských časů. Pyšní se zejména dech beroucí gotickou katedrálou svaté Anastázie, největším zachovalým románským svatostánkem v Chorvatsku, kostelem svatého Donáta a úchvatným středověkým náměstím Pěti studní.

Objevte NP Kornati

Murter je centrem na první pohled nenápadného národního parku Kornati. Při bližším prozkoumání zjistíte, že oblast zahrnující neobydlené ostrůvky v šibenické oblasti patří k tomu nejhezčímu, co během ubytování v Chorvatsku můžete spatřit. V rezervaci Kornati uvidíte panoramatickou přírodu liduprázdných vápencových a křídových skal, v níž narazíte na zajímavé zástupce chorvatské přímořské fauny. Výlety člunem po těchto lokalitách patří k hlavním turistickým atrakcím Murteru, kterých se lze při pobytu v apartmánu v Chorvatsku zúčastnit.