Prázdninové domy na ostrově Murter

Prázdninové domy na ostrově Murter

Nechte se překvapit něžnou krásou ostrova Murter

Jak by se vám líbily prázdniny s krásnými pohledy na azurový Jadran, se spoustou možností sportovního vyžití a koupání na rozmanitě formovaném mořském pobřeží, s nabídkou zajímavých výletů? Dalmatský ostrov Murter je přesně takovým místem, kde se vaše dovolená na ostrově Murter stane nezapomenutelnou. Léto na Murteru rovná se slunečné počasí, řada příležitostí k potápění mezi drobnými ostrůvky i toulky po romantických přístavních městečkách. Největším z nich je metropole Murter, dobře dostupná i z prázdninových domů v Chorvatsku, jejichž nabídku můžete podrobně prozkoumat v našem katalogu. Z dalších sídel ostrova stojí za vidění Betina, Jezera a zvláště Tisno, spojené s pevninou zvedacím mostem.

Nekonečně aktivní léto na Murteru

Bažíte-li hlavně po opalování a vodních radovánkách, vydejte se na jižní murterské pobřeží, mimořádně čisté a plné pěkných, klidných pláží. I z našich vil s bazénem v Chorvatsku jsou dobře dostupné populární pláže jako písečná Slanica a kamenitá Čigrada. Vašim ratolestem se asi nejvíce bude líbit pláž Podvrške kombinující oblázky i písek. Sportovní nabídka je na Murteru neobyčejně široká a zpříjemní vaše ubytování v Chorvatsku. Prim tu hrají vodní aktivity v čele s potápěním, šnorchlováním a jachtingem, ostatně v celé řadě zátok jako Kosirina objevíte vybudovaná kotviště pro lodě. Věnovat se ovšem můžete i cykloturistice, tenisu či volejbalu.

Za klenoty dalmatského pobřeží

Kousek z ostrova Murter to budete mít do dalších oblíbených letovisek na jadranském pobřeží, mezi nimiž vynikají Vodice, Primošten, Biograd na Moru a Šibenik. Z něj už to není daleko do slavného národního parku Krka, k jeho vodopádům, jezírkům, kaskádám, skaliskům a dalším atrakcím. Stejně žádané jsou lodní výlety na chráněné souostroví Kornati, za dobrého počasí viditelné z murterských břehů. Využijte ubytování Dalmácie v soukromí k poznání ostatních jedinečných míst Dalmácie. Z Murteru je dobře dosažitelné Vranské jezero s ptačí rezervací, starobylý Zadar s románským chrámem sveti Stošije i historické perly Trogir a Split.