Atrakce na ostrově Pašman

Atrakce na ostrově Pašman

Slunečná dovolená na dalmáckém ostrově

Pokud máte rádi klid a pohodlí, měli byste rozhodně navštívit sousední ostrov Ugljanu – ostrov Pašman. Na mělkém východním pobřeží se nachází celá řada rybářských vesniček, které si uchovaly svou původní atmosféru. Na západním pobřeží, které je poněkud kopcovité a krasovité, najdete krásné chráněné zátoky. Rodinná dovolená s ubytováním na ostrově Pašman bude nezapomenutelným zážitkem.

Atrakce na ostrově Pašman

Ostrov Pašman, písečné pláže všude, kam se podíváte

V okolí prakticky všech městeček ostrova Pašman se nachází oblázkové a zejména písčité pláže, takže dovolenou na Pašmanu můžeme vřele doporučit i rodinám s těmi nejmenšími dětmi. Stačí si pronajmout některé z našich ubytování na ostrově Pašman a můžete se těšit na krásnou dovolenou v Dalmácii! Z nemnoha památek na Pašmanu jmenujme alespoň benediktinský klášter v Čokovaci anebo františkánský klášter v obci Kraj. Na ostrov Pašman se dostanete buď mostem z ostrova Ugljan (až do 19. století tvořily prakticky jeden jediný ostrov) anebo trajektem z letoviska Biograd na Moru. Ostrov Pašman je klidná lokalita, ale najdete tady vše, co k dovolené potřebujete. Pašman není nijak velký, měří asi 21 kilometrů na délku a okolo 4 kilometrů na šířku. Na pevninu se můžete vydat přes Pašmanský kanál. Na ostrově najdete vše, co k dovolené patří. Prázdninový dům na Pašmanu najdete nedaleko pláže, barů a restaurací. Ale chybět vám nebude ani dobrodružství, za kterým se můžete vydat na jih ostrova, kde jsou skaliska a pustá příroda.

Rodinná dovolená v Dalmácii

Z Pašmanu se můžete vydat jak na chorvatskou pevninu, tak na další ostrov Pokud nechcete celou dovolenou strávit na jednom ostrově, můžete se vydat na výlet na ostrov Ugljan, se kterým je spojen mostem přes průplav Ždrelac. Na pevninu se dostanete za čtvrt hodiny trajektem do známého letoviska Biograd na Moru. Z ubytování na Pašmanu se můžete vydat i na výlet kolem Kornatských ostrovů, které jsou vyhlášeny národním parkem. Pašman je vhodné místo pro turisty, kteří mají rádi klid a chtějí si na dovolené spíše odpočinout od přeplněných míst. Zarezervujte si včas své ubytování v Chorvatsku a odměnou vám bude nedotčená příroda a čisté moře.

Na Pašmanu najdete i stopy dávných civilizací

Na Pašmanu jsou i historické stopy po osídlení Ilyry z prvního tisíciletí před naším letopočtem. Archeologové na tomto chorvatském ostrově našli opevněná hradiště. Dále tady bydleli Římané. Další zprávy o obyvatelích pocházejí až z 12. století. Kolem 16. a 17. století se na ostrově lidé schovávali před Turky. Pokud si objednáte rekreační dům na Pašmanu, tak si můžete udělat výlet po památkách dávných civilizací. Na své dovolené v Chorvatsku určitě nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Je velice chutná, plná zeleniny a skvělých dezertů. Chorvat vám řekne, že jejich národní jídlo je sušená šunka s ovčím sýrem a olivami, ale to není rozhodně všechno. Zkuste ochutnat nějakou rybí specialitu – čerstvé krevety s červeným vínem a jako aperitiv rakije.