Informace o ostrově Pašman

Informace o ostrově Pašman

Ostrov Pašman nabízí exkluzivitu

K Severodalmátským ostrovům patří i Pašman, ležící ve vnitřním pásu poblíž Ugljanu. Je s ním spojen moderním mostem a dělí je jen průplav Mali Ždrelac. Blízkým výletním místem je Biograd na Moru, asi 15 minut trajektem. Klášter Ćokovac v Tkonu, památky a atrakce v Ugljanu anebo vzdálenější Vranské jezero je senzací. Pašman je jedinečným východiskem pro výlety lodí na Kornatské ostrovy do zátoky Telašćica.

Koupání v čistém prostředí: Zátoky Polača, Taline, Triluke, Saline a Kablin jsou oblíbenými místy pro dovolenou na ostrově Pašman. Vnitrozemí je poseto kopci s největším Bokolj. Známá rekreační místa jsou v obcích Tkon, Nevidjane, Kraj anebo Pašman. Malebné jsou ostrůvky Koljić, Garmenjak, Babac, Muntan Košara anebo Gandarol. Tiché a nedotčené prostory hrají do noty všem, kteří touží po opravdovém odpočinku v soukromí. Pašman a Tkon nabízejí pláže jako malované, pískové i oblázkové stíněné borovicemi.

Informace o ostrově Pašman

Památky jsou spíše ojedinělé

Malý Pašman dává na odiv středověký kostel sv. Rocha. Benediktinský klášter tyčící se na kopci Ćokovac nad Tkonem je ikonou této oblasti. Ukrývá hlaholské nápisy, zbytky románské architektury i původní stavby. Malinko památek vynahradí 4 kilometry vzdálená vesnice Kraj s františkánským klášterem sv. Domnia s četnými obrazy. Zátoka Sveti Ante na jihozápadě nabízí k prohlídce předrománský kostelík. 

Dovolená se vzpomínkami: Pro všechny, kteří neprahnou po turisty přeplněných letoviscích, je Pašman a jeho nedotčená čistá krajina dosažitelnou realitou. Ubytování v Dalmácii all inclusive je v této lokalitě nejvyhledávanější. Plyn, voda, elektřina, ložní prádlo s ručníky, rekreační poplatek i závěrečný úklid jsou pronajímateli připraveny. Letní rekreaci v Chorvatsku lze prožít v zapadlé zátoce s písečnou pláží a skalnatými útesy i s domácím mazlíčkem.