Nejvýznamnější turistické atrakce na ostrově Šolta

Prázdninové domy na Šoltě okouzlí

Půvabný ostrov Šolta patří k nejmenším osídleným ostrovům střední Dalmácie. Ukrývá se v blankytném Jaderském moři jen několik desítek kilometrů od její metropole Splitu, odkud sem do městečka Rogač vyplouvá pravidelná trajektová linka. Jedná se o vynikající tip k prožití příjemné a oddechové dovolené, kterou můžete zažít díky ubytování na ostrově Šolta. Ostrov Šolta je místem s romantickou přírodou skal a smrkových hvozdů, lákajících k turistice a cyklistickým toulkám. Na proslulých oblázkových plážích jako Bočac, Garma či Kašjunv, nadosah našim kvalitně vybaveným prázdninovým domům v Chorvatsku, si užijete ničím nerušenou přímořskou rekreaci u průzračně čisté vody, která patří mezí největší atrakce na ostrově Šolta.

Někde mezi Bračem a Jadranem

Charakteristické pro ostrov Šolta jsou starobylé rybářské vesničky, jimiž je poseto celé pobřeží, na němž často stojí také naše vily s bazénem v Chorvatsku. Obce jako Maslinica nebo Stomorska zde stojí už několik století a okouzlí vás svojí jedinečnou atmosférou míst, kde se doslova zastavil čas. Historie ostrova sahá až do prvního tisíciletí před náš letopočet a objevíte zde řadu antických i středověkých památek. Nádherná je i zdejší příroda, především okázalé útesy, jejichž vrcholky skýtají nezapomenutelná panoramata a přes úžinu Splitska vrata se ze Šolty snadno dostanete na daleko větší a známější ostrov Brač.

Dobrodružná výprava do Dinárského pohoří

Nedaleko Šolty na pevninské části Dalmácie stojí řada úchvatných měst a sídel, která okouzlí každého milovníka památek. Určitě se ze svého prázdninového domu ve Střední Dalmácii vydejte například do Trogiru s dech beroucím středověkým centrem, do známého města Omiš či do Primoštenu s obrovským gotickým hradem Kamerlengo. Za vidění rozhodně stojí také chorvatská pýcha Split s velkolepým Diokleciánovým palácem a starobylou přístavní čtvrtí. Ubytování v Chorvatsku využijte též k výletům do nádherných, divokých pohoří Mosor a Biokovo. Celodenní výlet si můžete pokud budete ubytování v Dalmácii udělat také do úžasného národního parku Krka, kde lze obdivovat jeho vodopády a jezírka.