Chaty a chalupy na ostrově Šolta

Chaty a chalupy na ostrově Šolta

Proč strávit prázdniny právě na zdejším ostrově

Co je malé, to je pěkné, říká se – a pro dalmatský ostrov Šolta to platí dvojnásob. Čas se na něm pomalu vleče, což během ubytování na ostrově Šolta opravdu oceníte, zároveň je okolí doslova prošpikováno zajímavými místy jako starobylá města Trogir a Split, vrcholy pohoří Mosor či populární ostrov Brač. Právě Brač, oddělený od Šolty úzkým průlivem, je s řadou svých vyhlášených pláží, jimž vévodí slavný Zlatni rat, rájem masové turistiky. To Šolta je jeho pravým opakem. Vyberte si některý z našich pohodlných, kvalitně zařízených a čistých prázdninových domů v Chorvatsku a jeďte se přesvědčit na vlastní oči.

Chaty a chalupy na ostrově Šolta

Pokochejte se zádumčivou krásou Šolty

Jsme si jisti, že na Šoltě se vám bude moc líbit. Zvláště, máte-li rádi klidnou dovolenou daleko od přeplněných rekreačních středisek, pohodový pobyt u křišťálově čistého moře vyplněný koupáním, opalováním a nenáročnými procházkami. Mezi skromnými rybářskými vískami, ostře řezanými zátočinami, voňavými vinohrady, olivovými sady a piniovými háji najdete příležitostí dostatek. Podívejte se na nabídku našich vil s bazénem v Chorvatsku, sbalte kufry a po dálniční Jadranské autocestě si přijeďte užít parádní prázdniny do střední Dalmácie. Bude už jenom na vás, strávíte-li je šnorchlováním kolem útesů blízko oblázkových pláží Garma a Bočac u vesničky Rogač, či touláním po ostrově a objevováním jeho kouzel.

Na letních toulkách Šoltou

Největším sídlem ostrova Šolta je vnitrozemské Grohote, za vidění však stojí spíše pobřežní Stomorska, líbezná Maslinica a v srdci ostrova ležící Gornje Selo. Asi nejvyhlášenějším letoviskem je však Nečujam s pestrou paletou možností sportu i zábavy. Pěknou vzpomínkou na ubytování na ostrově Šolta může být zdejší vyhlášený med. Šolta si vás svou magickou atmosférou, slunečným počasím a usměvavými obyvateli doslova přilepí a nepustí. Nezapomeňte se ze svého ubytování v Dalmácii vypravit i do jeskyně Poganica, na některý z okolních ostrůvků jako Polebrnjak a k pravěkému hradišti Gradac. Místní symbol, sympatická sovička „čuvita“, bude bdít nad vaší spokojeností!