Dovolená na ostrově Ugljan

Dovolená na ostrově Ugljan

Zkuste ubytování na báječném ostrově Ugljan

Pohodový ostrov Ugljan láká především svou nádhernou přírodou a plážemi rozprostírajícími se podél čistého, azurového moře. Každému návštěvníkovi během dovolené v Chorvatsku tak může nabídnout klid, relaxaci i stěží zapomenutelné zážitky. Oblíbenost tohoto místa v posledních letech rychle stoupla, důsledkem toho se začala rozvíjet i turistická infrastruktura, místní úřady však přísně hledí na zachování jedinečné krajiny. Ugljan (50,2 kilometrů čtverečních), známý svými rozlehlými olivovými háji, lemuje pobřeží Severní Dalmácie přímo vedle populární Zadarské riviéry, od které je oddělen jen úzkým Zadarským průlivem. Blízké ostrovy Iž a Dugi Otok jsou vskutku dobře viditelné. Na jih od Ulganu je hned další ostrov Pašman. Před výstavbou umělého průplavu Ždrelac tvořily ostrovy Ulgjan a Pašman jeden celek. V dnešní době vede mezi ostrovy moderní most.

Vydejte se za špičkovým koupáním u Jadranu

Přímo ze Zadaru vede na Ugjan pravidelné trajektové spojení, kterým se dostanete ke svému ubytování na ostrově Ugljan. Kolem celého pobřeží, obzvláště pak ve východní části ostrova, naleznete kilometry upravovaných pláží – oblázkových, písčitých, travnatých či betonových. Tyto pláže jsou milované především rodinami s malými dětmi, neboť terén z nich klesá do moře velmi pomalu. Na malém ostrůvečku Galovac a v zátočinách Svitala, Muline a Sabuša objevíte ty nejproslulejší pláže. Ugljanská příroda se nepyšní jen bohatou středomořskou vegetací a borovicovými háji, ale také olivovníky, které rostou téměř všude a jejichž plody patří k nejkvalitnějším v zemi. Nejvyšším bodem ostrova je Ščah, kteří měří stěží 300 metrů. V okolí vašeho prázdninového domu v Chorvatsku můžete využít spoustu turistických cest, cyklostezek či tenisových kurtů. A pro vodní sporty jsou zde podmínky jako z pohádky.

Romantické toulky z prázdninového domu Ugljan

I v blízkosti zajímavých památek a atrakcí se dá najít komfortní ubytování v Dalmácii. Za návštěvu na Ugljanu stojí pevnost sv. Michala v Preku z dob Benátské republiky, františkánský klášter z 15. století na Galovaci, zbytky někdejších větrníků i zajímavý kostel sv. Eufemie postavený v gotickém stylu ve vesnici Sutomiščica. Spojení s pevninou obstarávají trajekty z vísky Preko, velice kouzelná je obec Kali a hlavním ostrovním střediskem je Kukljica. Během pobytu ve vyšperkovaném apartmánu v Chorvatsku doporučujeme poznat také různorodé okolí ostrova Ugljan. Určitě byste neměli zapomenout na jeden z nejkrásnějších národních parků Krka s překrásnými jezírky a vodopády a kaskádami, na dech beroucí Kornatské souostroví ani na nespoutané pohoří Paklenica. Také návštěva Zadaru, kde spatříte kostel sv. Donáta, bránu Kopnena vrata a chrám sv. Stošije, se pro vás stane nezapomenutelnou.