Zajímavé informace o ostrově Vir

Ostrov Vir je dostupný všem turistům

Tento nepříliš velký ostrov vynahradí svou krásou a pěknými plážemi, které jsou vyhledávanými místy pro dokonalou dovolenou na ostrově Vir. Zadarské souostroví je jeho domovinou. Najdeme ho severozápadně od Zadaru na jihozápadních březích ostrova Pag. Poloostrov Privlaka je od Viru rozdělen asi 3 metry hlubokou a 300 metrů širokou úžinou, nad níž je pěkný most. Přes most vede silnice od Ninu, Privlaky až dál k Viru a Lozici. Vir se zaměřuje především na zemědělství a rybolov. Oblázkové pláže s borovými lesy jsou jako stvořené pro prázdninové domy Chorvatska, které jsou dostupné právě díky mostu.

Informace o ostrově Vir

Objevte krásu velkých měst na dovolené na ostrově Vir

Opravdu unikátním tipem na výlet je město Zadar. Předrománský kostel sv. Donáta je nejnavštěvovanější pamětihodností. Velkou krásou je také kostel P. Marie a katedrála sv. Anastázie se zvonicí. Koupání je zde ohodnoceno oceněním Modré vlajky, pro pláže a mariny. Děti zaujmou tobogány a oblázková pláž poblíž čtvrti Kolovare. Pěknou podívanou slibuje i městečko Nin s cennými památkami a atraktivním vzhledem. Nechte se unášet ve vlnách Jaderského moře. Prázdninové domy v Dalmácii jsou doslova magnety i na ostrově Vir. Pro všechny turisty je připraveno ubytování all inclusive, které nabízí individuální styl celoroční rekreace. Cena zahrnuje plyn, vodu, elektřinu, závěrečný úklid, ložní prádlo a rekreační poplatek. Dopravu a jídlo all inclusive nezajišťuje. Překrásná dovolená v Chorvatsku je v mnoha případech možná i s domácími mazlíčky.

Najděte si klidné zákoutí ostrova Vir!

Ostrov Vir je skvělým místem pro ubytování v Chorvatsku díky své malebnosti a klidu. Písečná zátoka Sapavac je nejatraktivnějším místem. Nabízí krásné oblázkové pláže stíněné borovými lesy. Skvěle se zde daří vodním sportům. Předrománský kostelík v přístavu, hřbitovní kostelík sv. Jana a zbytky benátské pevnosti pocházející ze 17. století, jsou k vidění na pobřeží. Malá obec je vhodným místem pro rekreaci a nabízí i historické památky. Celá scenérie krajiny je vidět nejlépe z ostrovního vrcholu Bandire, vysokého asi 112 metrů. Výhled je úžasný a dosahuje až k vrcholkům Velebitu.