search

Ubytování na ostrově Vis

Ubytování na ostrově Vis

Najděte si ubytování na ostrově Vis, kde budete mít soukromí a klid

Prázdniny v ústraní mezi vinicemi, různým kořením a starými zplanělými rohovníky obecnými? V tom případě jste zde na ostrově Vis na správném místě. Mírné středozemní podnebí, vycházky na nejvyšší vrchol Hum, rybí speciality a dobré víno dělají své, aby se dovolená v Dalmácii na Visu stala nezapomenutelným zážitkem. Pronajmete-li si soukromé ubytování na ostrově Vis, můžete se také těšit na krásné a především nepřelidněné pláže, anebo na výborné víno z odrůd plavac, vugava či opolo a samozřejmě také na čerstvé rybí pochoutky!

Ubytování na ostrově Vis

Ostrov Vis je jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších ostrovů v zemi

Ostrov Vis je jeden z nejméně známých chorvatských ostrovů, protože byl v letech 1944-1991 základnou jugoslávského námořnictva. A ostrov Vis přitom má rozhodně co nabídnout. Znalci antiky dobře ví, že Vis (Issa) byl nejvýznamnější osadou na Jadranu, ze které byly později založeny např. Solin (Salonae) nebo Trogir (Tragurion). Ostrov Vis byl také nakrátko hlavním městem Jugoslávie, protože v roce 1944 zde sídlil maršál Tito a jeskyně v centrální části ostrova, kterou obýval (Titova špilja), je dnes přístupná turistům.

Vydejte se s NOVASOL napříč Jaderským mořem

Mezi Středodalmátské ostrovy patří i dechberoucí Vis. Nejkrásnější výhled je z nejvyššího vrcholu ostrova, Humu. Velmi příjemné podnebí je naprostou jedničkou pro strávení rodinného pobytu v Dalmácii. Daří se zde vinné révě, zelenině, ovoci i olivovníkům. Rybolov, nadměrně úrodná půda, ale i dovoz vody v cisternách díky nedostatku vlastních zdrojů, to jsou hlavní znaky Visu.

Historické klenoty: Člověk by řekl, že je Vis spíše rekreačním střediskem Chorvatska, ale nacházejí se zde i památky z různých historických období. Zříceniny z napoleonských válek, vojenská základna Stupišče, hradby a nekropole u Viské zátoky, františkánský klášter, římská agora podél moře, antické památky s cenou bronzovou hlavou bohyně Afrodity anebo Artemidy, mince či terakotové figurky, značí silné osídlení Římany. Renesanční letní sídla, vily a překrásné paláce, farní kostely, klášter sv. Mikuláše v Komiži, jsou pozoruhodnými magnety pro jedinečnou dovolenou v Chorvatsku. Delikatesním přírodním úkazem je Titova jeskyně nad vesnicí Komiža.

Kouzelné pláže s mnoha vymoženostmi

Zátoka Komiža s oblázkovými plážemi Gospa Gusarica, Nova Pošta anebo Velo Žalo, jsou vyhledávanými místy s blízkým ubytováním v Chorvatsku. Cyklistika na značených trasách skýtá náročnější i lehčí trasy. Jachting, lov ryb a langust, potápěčské kluby, volejbal či tenis na pláži navodí příjemnou atmosféru. Proslulé a nevídané jsou zátoky s nádhernými plážemi Stiniva, Ploče, Vela Travna, Mala Travna, Taleška vela anebo Srebrena. Okružní plavby po okolních ostrůvcích nabízejí romantiku i poznání. Modrá jeskyně na Biševu či Zelená jeskyně na Ravniku slibují nevšední zážitky. Oblíbená je pláž ve městě Vis v zátoce Grandova s Českou vilou. Také Mala a Vela Svitnja jsou super oddechovými místy a nabízej spojení poznání a odpočinku. Kouzelné zátoky zajistí koupání i sport. Výlety po okolí zbaví turisty nudných okamžiků. O noclehy se postará ubytování v Chorvatsku v nabídce all inclusive se zajištěním vody, elektřiny, plynu, rekreačního poplatku, ložního prádla i závěrečného úklidu. Domácí mazlíčci jsou v apartmánech Chorvatska vítanými hosty.