search

Ubytování Pakoštane

Ubytování Pakoštane, osvěžení pro každého

Voda všude kolem, to je základní charakteristika menší přístavní obce Pakoštane a zdejšího ubytování v Dalmácii. Nachází se asi 35 km jihovýchodně od Zadaru v sevření Jaderského moře a Vranského jezera. Blankytný Jadran ji lemuje ze západní strany a jenom pár kilometrů tímto směrem za úžinou Zadarski kanal z vody vystupuje ostrov Pašman a na pobřeží se rozkládá vyhlášené a rušné letovisko Biograd na Moru. Pakoštane je oproti němu mnohem klidnější, zásluhu na tom ostatně má i největší chorvatské jezero Vranské, rozlévající se východním směrem. Výsledkem je poloha Pakoštane na pevninské šíji široké pouhý kilometr. Dobrou dopravní dostupnost do ubytování Pakoštane zajišťuje dálnice A1, ze sjezdu u Benkovace to sem je jenom 15 kilometrů.

Ubytování Pakoštane

Na jaké pláže se těšit během ubytování v Pakoštane

Na oblázkových plážích kolem Pakoštane se před sluncem snadno ukryjete do stínu mohutných borovic, které je lemují. Rodiny s malými dětmi tady na ubytování v Chorvatsku ocení dobrý a pozvolný vstup do vody, sportovní nadšenci zase širokou nabídku vodních aktivit. K nejoblíbenějším patří pláže Pilatuša, Bužakovina a Janice. Mimořádné popularitě se těší městská pláž Punta západně od jachetního přístaviště. Její jednotlivé úseky disponují různou úpravou zahrnující kamenná mola klesající do moře, půjčovny sportovního náčiní a také dlážděnou promenádu s řadou restaurací a jiných gastronomických podniků. Dovolená Dalmácie vám však umožňuje vydat se za koupáním též na nedaleké okolní ostrůvky Babuljaš, Sveta Justina či Veli Školj.

Památky dosažitelné z ubytování Pakoštane

Zjednodušeně lze konstatovat, že dovolená v Chorvatsku se téměř vždy pojí s poznáváním bohatých dějin této nádherné jadranské země. Taktéž Pakoštane vyrostlo na místě původního římského města Asseriae. Proto můžete v této oblasti vidět pozůstatky antických sídel či římského vodovodu, kterým byla přiváděna do měst voda z Vranského jezera. Spatříte také pozůstatky středověkého hradu a na nedalekém ostrově Vrgáda malý předrománský kostelík Sv. Andrija, vystavěný v 9. století. V nedaleko vzdáleném městě Biograd na Moru je možnost navštívit muzeum s mnoha antickými exponáty.

Kam do přírody při ubytování v Pakoštane

Okolí Pakoštane nabízí řadu míst, kam můžete z vašeho apartmánu Chorvatsko vyrazit na kratší procházky i dlouhé výlety. Hlavní magnet představuje Vranské jezero, které má při délce asi 14 km a šířce maximálně 3,5 km celkovou plochu přes 30 km čtverečních. Zásluhou 800metrového průplavu Prosika, vedoucího z Jaderského moře, je voda v jezeru trochu slaná. Četné ptačí druhy, hnízdící v rozlehlých močálech a bažinách kolem jezera (přírodní park Vransko jezero), lze pozorovat z lodě s průvodcem. Oblast láká nejen nadšené ornitology a rybáře, ale i cyklisty a turisty, kteří využívají zdejších stezek s naučnými tabulemi.

Ubytování Pakoštane jako základna výletů do okolí

Z rychle dosažitelných měst kolem Pakoštane stojí za návštěvu nedaleký Biograd na Moru. Toto tradiční letovisko je především jachtařským přístavem, ale turistům nabízí také řadu kulturních akcí, jako jsou například gastronomický festival nebo Biogradská noc plná hudby a tance. Cesta se vyplatí i na ostrov Murter, do historického Šibeniku (UNESCO) nebo do Zadaru, kde si kromě prohlídky starobylého centra vychutnáte poslech opravdu jedinečných tónů „Mořských varhan“. Vysoké oblibě se těší národní parky jako Krka s úžasnými vodopády, lezecký ráj Paklenica, pohoří Severní Velebit, Plitvická jezera a souostroví Kornati.