search

Ubytování Pojezerje

Ubytování Pojezerje je klidné, pohodlné a zajímavé

Chcete na pár dní uniknout shonu civilizace, odpočinout si, zasportovat a doslova „dobít baterky“? Ubytování v Dalmácii, velice pohostinném a pohodovém kraji nabízející mnohem víc než moře a slunce, pro vás bude to pravé. Zvláště, zvolíte-li ubytování Pojezerje v miniregionu, do něhož patří kvarteto obcí Kobiljača, Mali Prolog, Pozla Gora a největší Otrić-Seoci. Zabírá několik kilometrů čtverečních na svazích zhruba 500 metrů vysokého kopce v jižním cípu Dalmácie. Západně od něj se nachází Vrgorac, známý pro nejlepší chorvatské jahody, severně se táhne Bosna a Hercegovina, na jihovýchodě leží Metković a na jihu se rozlévá delta řeky Neretvy. Klidnému kraji, kde žije sotva tisíc obyvatel, na první pohled dominují rozsáhlé vinice, rozprostírající se v úrodném údolí, které vzniklo vyschnutím jezera Vrgorac.

Kde najdete pláže během ubytování Pojezerje

Nejbližší pobřeží Jaderského moře se vine asi 12 kilometrů vzdušnou čarou od Pojezerje. Jedná se o okolí ústí Neretvy, kde objevíte hezkou písečnou pláž Ušće jen pomalu klesající do vody či o něco vzdálenější pláž u vesnice Duba. Panují tady vhodné podmínky pro kanoistiku, paddleboarding, kayaking a jiné outdoorové sporty. Druhou možnost koupání skýtají letoviska slavné Makarské riviéry, na kterou se dostanete za půlhodinku jízdy autem. Nejbližším z nich je Gradac, severozápadním směrem následovaný plejádou populárních rekreačních středisek jako Zaostrog, Drvenik, Živogošće, Igrane, Podgora nebo známé Tučepi.

Doteky historie při ubytování Pojezerje

Oblast Pojezerje byla osídlena Illyry již ve starověku, na raně středověkou přítomnost Slovanů ukazuje několik pozůstatků dávných náhrobků. Nejstarší písemný dokument se datuje do roku 1704 po ukončení jedné z mnoha válek s osmanskými Turky. Tradiční historické místo nad Pojezerjem hora sveti Rok (1 062 m n. m.) umožňuje vychutnat si během dovolené v Chorvatsku nádherný výhled na celý kraj i na Hercegovinu. Pobyt v Dalmácii v její jižní části zároveň dobře poslouží k prohlídce městečka Metković s archeologickým muzeem Narona a kostelem sveti Elijah.

Ubytování v Pojezerje jako start výletů do přírody

Vinohrady, tvořící atraktivní kulisy pro venkovní aktivity v Pojezerje, inspirují ke kombinaci výletů s posezením ve vinném sklípku či hospůdce. A kromě lahve lahodného vína si odsud můžete jako pěkný suvenýr přivézt též fíky, olivy nebo med. Z vašeho apartmánu Chorvatsko se za nimi vydejte na trhy v okolních vesnicích a potom pokračujte například na vrch Babina gomila (735 m n. m.) a na nepřehlédnutelný masiv Sveti Ilija (773 m n. m.). Dohlédnete z něj daleko na Jaderské moře. Turisty taktéž láká propast a jeskyně Predolec se vzdělávacím centrem Congeria.

Ubytování Pojezerje a zajímavosti v okolí

Využijte výhodnou polohu Pojezerje (z dálnice A1 tady odbočuje dálnice A10 vedoucí do Bosny a Hercegoviny) a navštivte i ostatní snadno dostupná lákadla. Nejblíže z nich jsou krasová Baćinská jezera u města Ploče. Je jich sedm (Voćuša, Trniševo, Podgora, Sladinac, Vranjak, Vitanj a Plitko) a kousek od nich se modrá i jezero Vlaška a jezero Desne v přírodní rezervaci Modro Oko. Z Ploče trajektem doplujete do města Trpanj na poloostrově Pelješac, na němž se rozkládá i starobylý Ston s mohutným systémem opevňovacích zdí a věží (UNESCO). A máte-li chuť cestovat trošku dále než jen „za humna“, zkuste bosenské město Mostar se světoznámým obloukovým mostem z 16. století (UNESCO).