search

Ubytování na poloostrově Pelješac

Ubytování na poloostrově Pelješac vás chytne

Poloostrov Pelješac je úzký a 65 km dlouhý výběžek mezi Makarskou a Dubrovníkem spojený s pevninou tenkou šíjí u městečka Ston. Trstenik, Trpanj, Janijina, Orebič a další místa patří k oblíbeným přímořským letoviskům a např. Viganj je vyhlášenou surfařskou destinací. Během ubytování na poloostrově Pelješac se jistě nudit nebudete. Během ubytování v Dalmácii jsou domy vždy kompletně vybaveny a zařízeny, a proto zde určitě ochutnejte čerstvé ryby a plody moře a prý nejlepší víno v celém Chorvatsku (Dingač, Postup)!

Ubytování na poloostrově Pelješac: moře, slunce a vynikající víno

Ston (římské Stagnum) se nachází na jižním pobřeží Pelješace a kromě krásného historického jádra (františkánský klášter ze 14. století, unikátní fresky v kostele sv. Michala z 9. století) se pyšní podobným hradebním systémem jako Dubrovník (více než 3 km hradeb od pevnosti Veliki Kaštio). V okolí Stonu se také odpařuje mořská sůl a v sádkách se pěstují známé stonské ústřice. Jedna z nejkrásnějších písečných pláží na poloostrově Pelješac měří asi 2 km a táhne se východně od města Orebič. Orebič se nachází na úpatí nejvyšší hory Pelješace Sv. Ilija (960m), kde žije početné stádo muflonů a z vrcholu se otevírá fantastický výhled na široké okolí. Proč neochutnat vyhlášené delikatesy dalmatské kuchyně a zároveň také atrakce v Dalmácii v jednom z NOVASOL prázdninových domů nebo apartmánů. Již nyní vám přejeme hezkou dovolenou v Chorvatsku.

Ubytování na poloostrově Pelješac

Užijte si aktivní pobyt v našich prázdninových domovech na poloostrově Pelješac

Oblast kolem Sveti Ivana a Sveti Ilije poskytuje fantastické příležitosti pro pěší turistiku, všem, kteří se chtějí vydat na aktivní dovolenou do Dalmácie! Alternativně také možnost zajít surfovat ve Viganj nebo se podívat na oblast, kde jsou dobře udržované cyklostezky a turistické stezky. Naše ubytování v Chorvatsku je také ideální pro ty, kteří si chtějí přinést svého domácího mazlíčka, protože mnoho našich prázdninových objektů je k domácím mazlíčkům přátelských.