Informace o poloostrově Pelješac

Informace o poloostrově Pelješac

Pelješac je osudným místem

Druhý největší poloostrov Jadranu je milovaným místem letní dovolené v Dalmácii. Najdeme ho v jižní Dalmácii mezi průlivy Neretvanským a Malostonským. Pelješac obepíná Stonskou šíji na jihu až k mysu Loviště na severozápadě. Jeho délka je 65 kilometrů a je 3 – 7 kilometrů široký. Je tvořen vápencovými hřebeny kolem celého pobřeží. Severovýchod je ochlazován ničivým větrem Bóra, zatímco jihozápad otepluje větrem Jugo. Nejvyšší hora Sveti Ilija je 961 metrů vysoká. Borové lesy, krasová polje ve vnitrozemí pokryté vinicemi, olivovníky a mandlovníky to je Pelješac. Chovají se zde chutné ústřice.

Výlety po okolí

Pěkný výlet skýtá Žuljana se svým majákem Lirica. Ostrov Korčula nadchne věží Revelin, pevninskou branou a katedrálou sv. Marka. Ostrov Mjlet nabízí výlet do Odysseovy jeskyně a Movriči. Mljet se stal díky svému ekosystému a krásné krajině Národním parkem. Unikátní je i benediktinský klášter na ostrůvku. Památky mají duchovní ráz, mezi zajímavé památky patří výstavné domy kapitánů, farní mariánský kostel, františkánský klášter s kostelem Marie Andělské a gotický kostel na svahu, to vše v hlavním centru kultury, cestovního ruchu a ekonomiky, Orebiči. Zarezervujte si co nejdříve prázdninový dům v ChorvatskuSton okouzluje svými hradbami nad městem, knížecím palácem a církevními stavbami. Historickými divy městečka Žuljana jsou kostely sv. Juliána a sv. Martina.

Historie a kultura poloostrova Pelješac

Ston a Mali Ston jsou také známy tím, že mají nejdelší zeď v Evropě, kterou stojí za to navštívit během vašeho ubytování na poloostrově Pelješac. Zajímavá je také Orebič, která je plná historie a nachází se pod nejvyšší horou na ostrově a vedle moře - vzácným nálezem v Chorvatsku je písečná pláž oblasti! Námořní muzeum a domy starých kapitánů vám připomínají, že toto je oblíbený výchozí bod pro námořníky, kteří opouštějí Chorvatsko, aby objevili svět. Konečně bývalý františkánský klášter a kostel Panny Marie Andělů jsou také oblíbenými atrakcemi, které jsou hodně navštěvovány.