search

Ubytování Posedarje

Ubytování Posedarje si jistě vyberete

Kdo si chce ubytování v Dalmácii vybrat mezi poležením na pláži a aktivním pohybem (případně touží obojí kombinovat dohromady), dostane se mu v Posedarje hojnosti všeho. Ačkoli se toto rekreační středisko ukryté mezi trojicí moří stává stále oblíbenějším, zachovalo si příjemnou, klidnou atmosféru. O jeho kvalitě ostatně svědčí i to, že si ho jako svou základnu ke sportovnímu soustředění zvolilo několik národních fotbalových týmů. Ubytování Posedarje se nachází v Zadarské župě u břehů velkého vnitrozemního zálivu Novigradsko more, na který jihovýchodním směrem navazuje Karinsko more a severním (za 4 km úzkou úžinou) blankytný Jadran. U obce do zálivu ústí z jedné strany říčka Bašćica a z druhé s něj vytéká řeka Zrmanja. Je to odsud kousek do pohoří Velebit (15 km na sever), do známého letoviska Nin (30 km západně) i do krajské metropole Zadaru. Blízká dálnice A1 tvoří záruku rychlého a pohodlného dopravního spojení.

Ubytování Posedarje

Tipy na pláže během ubytování v Posedarje

Vychutnat si osvěžující mořskou vodu při plavání a šnorchlování, vydat se na průzkum lodí, vyhřát se pod teplým chorvatským sluncem a poté odpočívat ve stínu hustého borovicového lesíka? Ano, to přesně je Posedarje, využívající 30 kilometrů dlouhé linie pobřeží Novigradského moře a jeho mimořádné čistoty. Ve spojení s vhodnou slaností se zároveň jedná o místo ideální pro život různých druhů mořských měkkýšů. V rámci ubytování Chorvatsko tady na vás čekají nevelké pláže s oblázky, šutřisky a kamennými moly pro lepší přístup do vody. Velké regionální lákadlo představuje více než 300metrový Maslenický most (Maslenički most), sloužící především zájemcům o bungee jumping.

Kam za historickými monumenty při ubytování Posedarje

Pod názvem „Possedaria“ byla obec poprvé zmíněna v listině krále Andreje II. ve 13. století. Velká část populace, která se tady vždy věnovala především vinařství, chovu dobytka a rybolovu, z ní později odešla kvůli osmanské invazi a bojům Turků s Benátčany. Historických památek zde sice zůstalo pomálu (pár kostelíků v čele se svatostánkem Sveti Duh na ostrůvku v Novigradském moři), přesto z apartmánu Chorvatsko můžete za památkami vyrazit. Novigrad na protějším břehu se pyšní hradbami, kostelem Sveta Kata, palácem Urizzi-Rigi a bazilikou sv. Pelagia s kryptou. Největší pýchou regionu je Zadar s katedrálou sv. Anastázie, klášterem františkánů a tzv. Mořskými varhanami.

Ubytování v Posedarje ve spojení s přírodou

Malebnou krajinu kolem Posedarje charakterizují olivové háje a vinohrady a dominuje jí kaňon řeky Zrmanje táhnoucí se z Novigradského moře k městečku Obrovac. I tady se natáčely filmy o Vinnetouovi, stejně jako v národním parku Paklenica, ukrytém v pohoří Velebit. Vydejte se sem z vašeho ubytování v Dalmácii a užijte si výhledy z nejvyšších bodů Vaganski vrh (1 757 m n. m.) a Sveto Brdo (1 751 m n. m.), tajný kryt Josipa Broze Tita nebo jeskyni Manita Peć.

Poznejte okolí ubytování Posedarje

Za pouhých 10 minut jízdy z Posedarje se dostanete do jeskyně Modřice u Rovanjska, ještě trochu dále objevíte nejznámější chorvatskou jeskyni Cerovačke. Jedná se o komplex 3 jeskyní s podzemní trasou o délce 4 km. Další tipy na výlety zahrnují Šibenik s katedrálou sveti Jakov (UNESCO), vodopády v národním parku Krka a letovisko Biograd na Moru s vlastivědným muzeem, kostelem sv. Stošiji a pozůstatky kláštera sv. Ivana Evangeliste.