search

Ubytování Primošten

Ubytování Primošten, splněné prázdninové přání

Vítá vás přístavní Primošten, perla Dalmácie

Dalmácie se může pochlubit celou řadou okouzlujících prázdninových lokalit. Městečko a ubytování Primošten je jedním z takových nádherných míst, kde můžete nezapomenutelnou dovolenou v Dalmácii strávit uprostřed unikátních mořských scenérií, mezi lány vinné révy, na malebných plážích či na toulkách malebnou přírodou. Na své si tu však přijdou také milovníci jedinečných památek i rozmanité prázdninové zábavy. Primošten se rozprostírá na dvou poloostrůvcích a jednom ostrově v Jaderském moři, v jižní části Severní Dalmácie. Je to necelých 30 kilometrů na jih od známého města Šibenik, v regionu typickém nevelkými ostrůvky a členitým pobřežím. Původně zemědělská vesnička se postupem času transformovala v jedno z nejoblíbenějších rekreačních letovisek s bohatými možnostmi ubytování v Chorvatsku a plným turistickým komfortem.

Užijte si odpočinek na primoštenských plážích 

Nejkrásnější oblázkové pláže, omývané azurovým mořem, se u Primoštenu rozkládají na zalesněném poloostrůvku Raduča kolem zátok Mala a Velika Raduča. Mezi působivými skalisky jsou zde vybudovány betonové plochy, umožňující pohodlný a pozvolný sestup do vody. Vyberte si z naší nabídky ubytování v Chorvatsku a užijte si taktéž stejně příjemnou a méně frekventovanou pláž na přilehlém ostrůvku Smokvica. Turisté se u Primoštenu mohou také toulat malebnou krajinou, v níž provoněné borovicové háje střídají pitoreskní vinohrady kolem prastarých osad z kamenných domků. Potápěči si zajisté vychutnají průzkum fascinujícího vodního světa pestrobarevného ostrůvku Zlarin a na ostrově Krapanj si prohlédnete jedinečné muzeum mořských hub. Stačí, abyste si objednali některý z našich pohodlných, moderních apartmánů v Chorvatsku.

Ubytování Primošten

Prázdninové domy si v Primoštenu vybere každý

Vzhledem ke svým bohatým dějinám, které sahají až do raného středověku, uchvátí Primošten návštěvníky řadou ojedinělých památek. Romantickým křivolakým uličkám starého města, lemovaným starobylými domy, tu vévodí mohutný kostel svatého Jiří z 15. století, ukrývající umělecky a historicky ceněnou ikonu Panny Marie. Podél poloostrova objevíte také zbytky protitureckého opevnění. Zkuste se ze svého ubytování Primošten podívat i do nedalekého Šibeniku. Toto krásné město se pyšní trojicí fortifikací Šubičevac, sv. Michala a sv. Jana, kolekcí náboženského umění v chrámu svaté Barbory, renesanční radnicí a především gotickým dómem sv. Jakova. Nedaleký národní park Krka je hotovým eldorádem vodopádů, kaskád a jezírek, na ostrůvku Visovac trůní význačný klášter a za návštěvu stojí i ostrov Murter či Žirje.

Uprostřed jedné z nejpopulárnějších turistických oblastí Dalmácie najdete Primošten, vskutku pitoreskní městečko s bohatou historií. Leží na azurovém pobřeží Jadranu a svou dovolenou v Chorvatsku zde každoročně tráví tisíce turistů nejen z České republiky, kteří se sem rádi znovu vracejí. Celý Primoštenský poloostrov je ideálním místem pro přímořskou rekreaci s širokým množstvím vodních sportů a dalších aktivit. Oplývá též celou řadou zajímavých architektonických unikátů a historických objektů, jejichž dějiny sahají až do poloviny 16. století, kdy tato malebná aglomerace vznikla.

Když se řekne ubytování Primošten, značí to skvělou dovolenou

Jako každé turisticky vyhledávané místo nabízí ubytování Primošten přehršel ubytovacích kapacit rozličných kategorií včetně chat, apartmánů a bungalovů. Mnohé z nich leží v blízkosti vyhlášených pláží. K mimořádně populárním patří oblázkové pláže Peleš, Raduka nebo Paško, která je bezprostředně lemovaná primoštenským starým městem. Mnoho pláží je vhodných zejména pro rodiny s dětmi. Vašim ratolestem je zde k dispozici celá řada prolézaček a herních koutků, mírný a pozvolný vstup do vody pak zaručuje, že je ani na moment neztratíte z dohledu. Dokonalou relaxaci navíc umocní blízkost borovicového háje, v jehož stínu můžete kdykoliv spočinout unaveni sluncem. Samotná stará vesnice Primošten je místem tajuplných křivolakých uliček lemovaných středověkými kamennými domy, odkud na vás dýchá neopakovatelná atmosféra časů dávno minulých. Dominantou a kulturně-religiózním centrem Primoštenu je skvostný kostel Svatého Jiří, jehož základy byly položeny již v patnáctém století. Dnes ukrývá umělecky a historicky ceněnou ikonu Panny Marie. Primošten skýtal v období tureckých expanzí útočiště uprchlíkům a byl tehdy mohutně opevněn. Torza této fortifikace zde rovněž spatříte dodnes.