Atrakce v Primošten a okolí

Zajistěte si ubytování v dalmatské perle Primošten

V Dalmácii na vás čeká spousta nádherných prázdninových míst – zvláště, pohybujete-li se podél jejího jadranského pobřeží. Pokud si chcete své ubytování v Dalmácii vychutnat uprostřed jedinečných mořských scenérií, na kouzelných plážích, na toulkách krásnou přírodou či mezi lány vinné révy, je pro vás městečko Primošten jasnou volbou. Nadšenci památek, sportu a různorodé zábavy si to tady zamilují. Primošten (doložený již ve středověku) leží v jižní části Severní Dalmácie na dvou poloostrůvcích a jednom ostrově v Jaderském moři. Najdeme ho v regionu charakteristickém malými ostrůvky a členitým pobřežím, vzdálený necelých 30 km od města Šibenik. Dříve to bývala zemědělská vesnička a teprve postupně se změnila v jedno z nejpopulárnějších prázdninových letovisek vhodných pro dokonalou dovolenou v Chorvatsku.

Atrakce v Primošten

Primoštenské pláže vás nadchnou

Krásné oblázkové pláže, které omývá azurový Jadran, naleznete kolem zátok Mala a Velika Raduča na zalesněném poloostrůvku Raduča. Betonové plochy, které poskytují pohodlný a pozvolný sestup do vody, jsou zde vybudovány mezi fascinujícími skalisky. Podobnou pláž objevíte i na blízkém ostrůvku Smokvici. Ze svého ubytování Primošten se sem vypravte za nerušeným opalováním, koupáním i řadou sportovních aktivit. Turisté si u Primoštenu mohou vychutnávat toulky krásnou krajinou – borovicovými háji či vinohrady podél pradávných osad z kamenných domků. Potápěči budou bezpochyby objevovat oslnivý vodní svět pestrobarevného ostrůvku Zlarin a za zmínku jistě stojí i návštěva místního ojedinělého muzea mořských hub. Dostatek kvalitně zařízených apartmánů v Chorvatsku také v tomto regionu je zárukou, že se vždy k jednotlivým atrakcím rychle dostanete.

Projděte se Primoštenem a jeho okolím

Bohatá historie Primoštenu sahá až do raného středověku, tudíž může návštěvníkům nabídnout mnoho jedinečných památek. Mohutný kostel sv. Jiří z 15. století, který ukrývá historicky a umělecky cennou ikonu Panny Marie, dominuje romantickým, křivolakým uličkám starého města, lemovaným starobylými domy. Vydejte se do nich z vašich apartmánů v Chorvatsku stejně jako za pozůstatky protitureckého opevnění kolem celého poloostrova. Za návštěvu rozhodně stojí i blízké město Šibenik, umístěné v unikátní poloze kousek od moře. Může se pochlubit trojící opevnění Šubičevac, sv. Jana a sv. Michala, renesanční radnicí, sbírkou náboženského umění v chrámu sv. Barbory a zejména gotickým dómem sv. Jakova (kulturní dědictví UNESCO). Blízký národní park Krka je rájem vodopádů, kaskád a jezírek. Ostrůvku Visovac vévodí významný klášter a nezapomeňte navštívit ani jezero Vransko a ostrovy Murter a Žirje.