Prázdninové domy v Primošten

Prázdninové domy v Primošten

Pohoda v soukromí u rozkošného města Primošten

Napadlo vás někdy, že místo vaší dovolené jsou vlastně ruce, obracející se k vám se svojí pohostinností? Dva prstíky vykukující do Jadranu, to je Primošten. Severním prstem je poloostrov Raduča zasvěcený především relaxaci a sportu, jižní poloostrov nabízí historii a poznání. V součtu se jedná výjimečnou lokalitu jako dělanou pro pobyt u moře. Vyzkoušejte naše komfortní ubytování v Chorvatsku mezi plážemi a vinohrady, v oblasti bohaté na nejrůznější turistické atrakce. Chorvaté jsou tady velice vstřícní, pořádají celou řadu rozličných kulturních i společenských akcí a vždy vás ochotně nasměrují tam, kde se něco děje. A my vám poradíme, jak si prázdniny v Primoštenu užít co nejlépe.

Prázdninové domy v Primošten

Kde najdete Primošten a kouzelné ubytování

Městečko Primošten na vás čeká na členitém pobřeží Šibenio-kninské župy v severní Dalmácii. Otočené je směrem k západu, na otevřené Jaderské moře, a jenom kousek od něj najdete ostrůvek Smokvica. Mnohem západněji (zhruba 20 kilometrů) najdete výraznější ostrovy Kaprije, Žirje, Kakan, Zlarin, Zmajan, Tuat či Prvič. Nejbližšími většími sídly jsou Rogoznica na jihu (10 km) a Šibenik na severu (30 km). Do dalmatské metropole Splitu je to zhruba jednu hodinu jízdy osobním vozem. Všude kolem najdete hojné možnosti kvalitního ubytování v Primošten. Krajina v zádech Primoštenu je spíše rovinatá, nejvyšší zdejší kopec Mravnik dosahuje výšky pouhých 501 metrů nad mořem.

Co podniknout v Šibeniku v rámci dovolené v Dalmácii

Z národních parků jsou nejblíže jedinečné Kornatské ostrovy a řeka Krka se svým labyrintem zátočin, jezírek a vodopádů (nejslavnější jsou Skradinské). Dovolenou v Dalmácii lze v Primoštenu a kolem něj lze využít i jako základnu k výpravám za skvosty celého šibenicko-kninského regionu. Historickým městům vévodí kromě Šibeniku a Splitu i úchvatný Trogir (všechna tři jsou zapsána mezi světové kulturní dědictví UNESCO). Šibenik láká svou mimořádnou polohou při ústí Krky do Jadranu, rozlehlý Split antickým Diokleciánovým palácem a Trogir například katedrálou sv. Vavřince. Skvělým zážitkem je i vyhlídková plavba lodí, například k romanticky se tvářícím ostrovům a ostrůvkům Žirje, Murter nebo Kaprije.