search

Ubytování Rogoznica

Ubytování Rogoznica je klasika, co nezklame

Malá přístavní a rybářská obec je známá svým bohatým cestovním ruchem, pěknou marinou Frapa Rogoznica a mnoha místy se skvělým koupáním, které jsou základem luxusní ubytování v Dalmácii. Najdeme ji v zálivu Luka Rogoznica, jen 25 kilometrů do Šibeniku. Členité pobřeží s bohatou faunou a božskými místy k letní pohodě přispějí i prázdninové domy Chorvatska. Marina Frapa se pyšní přírodním úkazem – slaným jezerem Dračím okem, které je součástí chráněného přírodního chorvatského dědictví. Poloostrov Gradina je domovinou Dračího oka, které má smaragdově zelenou barvu. Pěkný výlet slibuje město Primošten anebo projížďky člunem na mys Ploča. Projděte se po městě a navštívte Marina Frapa v Rogoznici, která je velmi oblíbená u turistů a je považována za jednu z nejmodernějších v Chorvatsku. Také farní kostel z roku 1615 s okouzlujícím zvonem určitě stojí za návštěvu. V okolí ubytování Rogoznica najdete také útulné obchody, restaurace, kde si můžete vychutnat ochutnávku chorvatské kuchyně a nočního klubu.

Ubytování Rogoznica

Rogoznica, letovisko pro rodiny s dětmi

Kapka historie ožije pozůstatky napoleonské pevnosti, gotickým hřbitovním kostelem sv. Mikuláše na Rogoznickém polji anebo středověkým kostelíčkem sv. Jana Trogirského. Pěknou stavbou je i větrný mlýn. Bogomilské náhrobky, stéčky, nabízejí pěknou procházku mezi masivními kameny. Prázdninové domy Chorvatska jsou k dispozici poblíž přepychových míst ke koupání. Oblázkové pláže, kde je klidný vstup do moře, jsou vhodné především pro nejmenší a nejstarší turisty. Malé zátoky Ložnice a Ražan či skalnaté plotny s borovými háji, jsou také jednou z variant. Minimalistické ostrůvky Lukvenjak anebo Movar nabízejí soukromí a klid. Jachting u mariny Frapa, windsurfing, potápění a podmořský rybolov, ale také venkovní bazén, tenis, fitness, squash, kuželky či sauna jsou vděčnými tipy k odpočinku. Velmi nevšední je škola šermu v klubu Galeb.

Ubytování Rogoznica plné zábavy

Rogoznická lidová fešta s nabitým programem, Rybářská noc, pouť při mariánském svátku Gospa od Kapalice, kdy osvětlené lodě plují moři, uchvátí nejednoho turistu. Noční život v barech a diskotékách potěší hlavně mladé návštěvníky. Prázdninové domy Chorvatska jsou vhodným individuálním ubytováním. Nabídka all inclusive, která přináší hit v noclehu posledních let, je nejpříjemnější volbou ubytování v Chorvatsku i se svým zvířecím mazlíčkem.