search

Ubytování Šibenik

Ubytování Šibenik v klidu a soukromí

Malebný Šibenik, to jsou pamětihodnosti a park Krka

Jedním z nejznámějších a nejkouzelnějších letovisek celého jadranského pobřeží je Šibenik. Město využívá úžasné polohy u romantické zátoky a pyšní se dlouhou historií, rušným společenským životem a mnoha turistickými atrakcemi v okolí. Užijte si tady ubytování v Dalmácii, čekají na vás nádherné pláže, řada sportovišť i úzké uličky plné zábavy ve starobylém centru. Největším lákadlem celé oblasti, asi deset kilometrů od našeho ubytování Šibenik, je národní park Krka. Jeho krásu na stejnojmenné řece tvoří četná jezera, peřeje a kaskády, to vše v lůnu zelených lesů a zároveň kousek od civilizace. Za vidění stojí především vodopády Skradinski buk, 32 metrů vysoký vodopád Manojlovački slapovi či ostrov Visovac s klášterem.

Prázdninové domy v Severní Dalmácii

Z Šibeniku je dobře dostupné též Vranské jezero, ornitologická rezervace a zároveň místo příjemných procházek. Za celodenní výpravu stojí další přírodní unikát, neosídlené souostroví Kornati s dobře zachovanou krajinou oblých kopců, lagun a útesů. K dalším hezkým ostrovům patří Murter, Prvič, Zmajan, Kakan, Žirje a Tuat. K hlavní městské pláži zvané Gradska se z pronajaté vily s bazénem v Chorvatsku dostanete během pár minut. Skvělá místa ke koupání najdete také podél kanálu směrem k mysu Jadrija a u rekreačního komplexu Solaris. Všechny pláže jsou oblázkové, upravené a čisté, ideální pro rodiny s dětmi i pro seniory. K dispozici je též moderní koupaliště Banj.

Ubytování Šibenik

Ubytování Šibenik, sportoviště a historická zákoutí

Spokojeni tady budou také sportovci, pro které jsou připravena hřiště na volejbal a tenis, samozřejmostí jsou aktivity na vodě jako jachting a surfování nebo školy potápění. Příjemným zpestřením dovolené v Chorvatsku mohou být kurzy sokolnictví a skoky z Šibenického mostu do Krky. Z velkého množství památek stojí za vidění pozdně gotická katedrála sv. Jakova zařazená mezi dědictví UNESCO. Pronajměte si ubytování Šibenik a navštivte pevnosti sv. Michala, sv. Jana a Šubičevac, které poskytují skvělé výhledy na staré město. K prohlídce láká i renesanční radnice, sbírka sakrálního umění v kostele svaté Barbory, Knížecí palác s regionálním muzeem a Biskupský palác se sousední Mořskou bránou. Šibenik je historickým městem s četnými hodnotnými kulturními a historickými památkami. Šibenik je ale také jedním z nejkrásnějších chorvatských přímořských letovisek obklopených půvabnými plážemi.

Šibenik, katedrála sv. Jakuba, Solaris a další místa

Kamenná katedrála sv. Jakuba v Šibeniku byla postavena v letech 1431-1555 a představuje jedinečný památník evropského sakrálního stavitelství, zařazený do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Z mnoha dalších památek Šibeniku stojí rozhodně za vidění 3 pevnosti (pevnost sv. Michala je zpřístupněna), paláce v úzkých uličkách Šibeniku z 15. a 16. století, pravoslavný kostel Nanebevzetí Panny Marie s krásnou renesanční fasádou nebo Biskupský palác (Biskupski dvorac) z 15. stol. stojící vedle katedrály. Krásné oblázkové pláže v okolí Šibeniku jsou vhodné i pro malé děti a asi 6 km jižně od Šibeniku se nachází velký rekreační komplex Solaris. Milovníci přírody určitě musí navštívit národní park Krka, jenž je vlastně nejcennější částí krasového údolí, kterým protéká stejnojmenná říčka Krka. Úzké soutěsky se střídají se širšími, jezera a jezírka končí často vodopády. Za nejkrásnější část se považují Skradinské vodopády (Skradinski buk), kaskáda se 17 stupni nazývaná někdy také jednoduše jako vodopády Krka.