Chaty a chalupy v Šibeniku

Chaty a chalupy v Šibeniku

Vydejte se za svým snem do některé z chat Šibeniku

Svojí polohou, krásou, množstvím zábavy i výletních cílů v okolí se jedná o jedno z nejzajímavějších měst celého jadranského pobřeží. Šibenik vás během ubytování v Chorvatsku uhrane mnoha kouzly, že ani nebudete vědět, co tady dělat dříve. Možností pro rodiny s dětmi, turisty, sportovce, seniory či mladé, zamilované páry nabízí toto středně velké město skutečně nespočet. Od otevřeného moře ho přitom dělí 5 kilometrů. Právě v tom je ukryta magie unikátního umístění Šibeniku. Rozkládá se u Šibenického zálivu, který vytváří řeka Krka těsně před svým ústím do posvátného Jadranu. Tento protáhlý, zhruba jeden kilometr široký přírodní bazén je s mořem spojen uzoučkým průlivem svatého Antonína, v němý se na malém ostrově Ljuljevac skví jako hlídač pevnost svatého Mikuláše. Směrem do vnitrozemí se členitá Krka rozlévá do nejrůznějších jezer a slepých ramen, až se asi po 20 km stává páteří národního parku stejného jména.

Chaty a chalupy v Šibeniku

Vyberte si z nepřeberných taháků šibenického okolí

NP Krka je zřejmě největší atrakcí šibenické krajiny, ostatně jezdí sem i turisté z dalších blízkých, význačných letovisek jako Vodice, Tribunj či Biograd na Moru. Kromě hučících vodopádů Skradinski buk a Manojlovački slapovi ukrývá i nádherná jezírka, rozmanité kaskády a dech beroucí peřeje. Vysoké oblibě parku, města i zdejších prázdninových domů v Šibeniku nahrává i jejich snadná dosažitelnost po autostrádě A1, po železnici nebo lodí po moři. Magnetem regionu číslo dvě je národní park Kornati. Tato soustava desítek ostrůvků nejrůznějších tvarů a velikostí je ojedinělá svou neporušeností, neobydleností a krásou divokých útesů. Výlet lodí a procházka po nich (byť placená) stojí za to. Z vašeho ubytování Šibenik byste se měli vydat i do některého blízkého historického města. O zevrubnou prohlídku si říkají především Split a jeho Diokleciánův palác (památka UNESCO), Trogir s chrámem sv. Vavřince a Primošten.

Ve stopách dávných časů

Rychle však zpátky do Šibeniku, neboť i tady uvidíte ledacos zajímavého. Aby ne, když jeho starobylé centrum je zásluhou gotické katedrály svatého Jakova zahrnuto do světového dědictví UNESCO. Při toulkách křivolakými uličkami, pamatujícími staletí, si všimněte i nádherné renesanční radnice, Biskupského paláce či tzv. Mořské brány. Prohlédnout si můžete kolekci sakrálního umění v chrámu sv. Barbory či vlastivědné muzeum v Knížecím paláci. Co by však dovolená v Dalmácii byla bez koupání a jiných radovánek v moři. V Šibeniku k nim svádí moderní městská pláž Banj v části Crnica. Je pokrytá oblázky a vybavená kamennými moly, bazénem i mnoha sportovišti. Surfování, odbíjenou, šnorchlování a další aktivity si užijete i na plážích u komplexu Solaris a mysu Jadrija. Celá sezóna je ve městě ve znamení kulturního Šibenického léta.