Zajímavé informace o Šibeniku

Šibenik je historickým městem s četnými hodnotnými kulturními a historickými památkami. Nejznámější památkou je katedrála, jedna s nejoriginálnějších staveb evropského pozdního středověku. Šibenik se nachází mezi nejčlenitějším souostroví Evropy, souostrovím Kornati, a hydrografickým krasovým fenoménem na pevnině, tj. Skradinski buk. Co si od dovolené v Dalmácii přát víc? Vody u Šibeniku nabízí dobré podmínky pro plachtění a veslování, ale i pro potápěče, kteří zde mohou prozkoumat nádherný podmořský svět.

Různorodé vyžití a ubytování v Šibeniku

Město Šibenik leží v chorvatské Severní Dalmácii. Nedaleko tohoto přístavního města najdeme i ústí řeky Krky do moře. Kolem pobřeží v Šibeniku se rozkládají prázdninové domy a apartmány, ze kterých si můžete vybírat v naší nabídce. Jezdecké školy, kurzy sokolníků a lov drobných zvířat jsou součástí nabídky pro návštěvníky. V četných restauracích můžete ochutnat speciality domácí kuchyně. Tento region je nejatraktivnějším z hlediska krajiny. Milovníci přírody, umění, aktivní dovolené, labužníci a všichni, kteří si chtějí jen odpočinout, si během ubytování v Šibeniku přijdou na své.

V Šibeniku máte plno možností, jak strávit volný čas

Na výlet se můžete vydat do vnitrozemí, kde je město chráněno pevnostmi Sv. Ana a Sv. Ivan, od moře potom pevností Sv. Nikola. Všechny Šibenik chránily před Turky. I přesto, že pevnosti měly ochrannou funkci, jsou to architektonické skvosty východního pobřeží Jadranu. Pokud si objednáte prázdninové domy v Šibeniku, můžete si prohlédnout historické památky i ve městě. Chloubou je palác Foscolo z 15. století. Nepřehlédněte městskou budovu s arkádami z 16. století či kostely. Největší skvost města Šibenik je katedrála sv. Jakuba, která je postavena pouze z kamene či kameněných desek. Proto se nemůžeme divit, že od roku 2000 je katedrála zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Vyzkoušejte i nějaký vodní sport v Šibeniku

Od roku 2012 se v Šibeniku můžete vykoupat v městském koupališti Banj na severozápadě města. Nebo můžete jet na motorovém člunu na konec průlivu sv. Antonína k otevřenému moři. Pláž je typicky chorvatská – oblázky, písek a borové lesíky. Cestu za koupáním vám ale vynahradí výborné sportovní podmínky, které tady panují. Můžete provozovat jachting, udělat si potápěčský kurz či hrát plážový volejbal s místními obyvateli. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet bungee-jumping ze Šibenického mostu přes řeku Krku. Ubytování ve vile s bazénem v Chorvatsku bude pro vás cestou do ráje!

Prázdninový dům v Šibeniku ocení i milovníci hudby

Ubytování v Šibeniku je ale vhodné i pro navštívení letních hudebních festivalů a koncertů. K vidění jsou i tradiční slavnosti s folklórní hudbou a tanci. Jedním z nich je tzv. Šibenické léto, což je festival plný hudby a zábavy. Poslechnout si můžete lidovou i populární hudbu na různých historických místech města. Jedním z takových zajímavých míst v Šibeniku je pevnost sv. Mikuláše či katedrála sv. Jakuba. V Šibeniku myslí i na dětské posluchače a tak na přelomu července a srpna se koná Mezinárodní dětský festival.