Atrakce v Šibeniku a nespoutaná příroda

Řeka s mnoha tvářemi

Krka patří bez rozmyslu mezi nejprestižnější a nejzajímavější řeky, stvořená pro jedinečnou dovolenou v Dalmácii. Její pramen je krasová vyvěračka pod vrchem Krčevac. Dvacet metrů po směru toku se do ní vlévá vodopádem nejznámější potok Krčić. Tento vodopád se jmenuje Topoljski slap. Celkový tok Krky je dlouhý 73 kilometrů. Krasové jevy, krajina jako malovaná, soutěsky ve vápencích, peřeje, kaskády a vodopády jsou nevídanou podívanou. Sedm překrásných vodopádů, první na řece Bilušića buk o výšce 22 metrů. Půvabné je Brljanské jezero s vodopádem Brljan a mnoha kaskádami. Ani o památky zde není nouze. Pravoslavný klášter sv. Archanděla, za nímž se klikatí Krka divokou soutěskou, je úchvatný. Fantastické je i Visovacké jezero, kde se v jeho středu tyčí klášter s bohatými historickými sbírkami. Turisty milovaný úsek Skradinských vodopádů, nabízející 17 vodních teras, patří beze sporu mezi nejkrásnější v Evropě. Nejlepší přístup do této lokality je od Šibeniku anebo z Kninu

Památky v Šibeniku osloví

Pevnost sv. Michala, s báječnou letní scénou, je nádherně zrekonstruována. Šubičevac a pevnost sv. Jana nadchne nejen panoramatickým výhledem na ostrovní labyrint. Obrovský magnet zapsaný na listině kulturního dědictví Unesco je katedrála sv. Jakuba s velkolepým inventářem, kaplemi anebo portréty svatých. Naproti tomuto klenotu se nachází renesanční radnice, opodál kostelík sv. Barbory se Sbírkou církevního umění a vedle ní stojí Biskupský palác. Nábřeží se chlubí kostelíčkem sv. Mikuláše s kazetovým stropem. Projít všechny pamětihodnosti Šibeniku stojí hodně námahy, a proto je zde soukromé ubytování v Šibeniku které nabízí chvíle odpočinku.

Osvěžující koupání v dalmatském Šibeniku

Šibenik je známý svou novou městskou pláží Banj. Je naprosto moderní, se sprchami, převlékacími kabinami i dětskými koutky a hřištěm na volejbal anebo basketball. Letní kino, lezecká stěna a hudební vystoupení jsou špičkou komfortu pláže Banj. Motorovým člunem se dostaneme na koupaliště Jadrija, s oblázky a borovým stínem. Jachting, windsurfing anebo potápění, to jsou možnosti sportovního vyžití na moři. Výuka cvičení lovu dravých ptáků, bungee jumping anebo jezdecká škola, jsou atraktivní suchozemské aktivity. Kultura v plném proudu: Letní koncerty, festivaly a klasické chorvatské fešty, diskotéky pro mládež v klubu Bunari, Point Baru, S Clubu, Inside anebo Godimento, jistě pobaví. Středověké slavnosti s ukázkou řemesel, Šibenické divadelní léto anebo koncerty vážné hudby přispějí k báječnému prožití dovolené v Chorvatsku. Rodinná rekreace i s domácím mazlíčkem je na dosah ruky díky skvělým nabídkám. Koupání, žár letního slunce, poznání památek a sportovní vyžití je únavné. Ubytování v Chorvatsku v nabídce all inclusive přináší senzační zážitkovou dovolenou na Jadranu.