Báječná dovolená v Šibeniku

Vzhůru za ubytováním do starobylého Šibeniku!

Řadí se k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším městům na balkánských březích Jadranského moře. Pyšní se rozmanitou architekturou, nádhernou přírodou v okolí a kvalitní infrastrukturou. Poskytuje nespočet příležitostí pro kvalitní ubytování v Šibeniku. Jeho název zní sice poněkud strašidelně, přesto je Šibenik v žebříčku nejhezčích dalmatských prázdninových destinací tradičně řazen hodně vysoko. Právem a zaslouženě. Pyšní Šibenik (přes 40 tisíc obyvatel) se ukrývá nedaleko vstupu řeky Krky do Jadranu v tzv. Šibenickém zálivu. K otevřenému moři je to skrze průliv sv. Antonína, v jehož hrdle se na ostrůvku Ljuljevac vypíná pevnost sv. Mikuláše, asi 10 kilometrů. Město a jeho prázdninové domy v Chorvatsku jsou dnes dobře dosažitelné dálnicí A1, vlakem ze Splitu (cesta zabere přibližně hodinku) a též trajekty ze sousedních ostrovů Žirje, Kaprije či Zlarin.

Plážové radovánky šibenické

Kromě dramatických dějin, rušného centra, sportovních příležitostí a spousty lákadel v okolí se Šibenik může pochlubit i pěknými plážemi. Nová, kamínková městská pláž Banj s bazénem a sportovišti se táhne v délce sta metrů v lokalitě zvané Crnica. Jiná místa ke koupání, vždy čistá a pěkně upravená, se nacházejí u resortu Solaris či směrem k mysu Jadrija. Užít si v jejich blízkosti můžete volejbal, tenis, jachting, windsurfing, potápění či sokolnické kursy. Adrenalinovou zábavu poskytuje bungee jumping z Šibenického mostu. Během dovolené v Dalmácii rozhodně prozkoumejte nádherné historické srdce Šibeniku. Zahrnuje i gotický chrám sv. Jakova, součást světového kulturního dědictví UNESCO, renesanční radnici nebo Knížecí palác s regionálním muzeem. Za návštěvu stojí též Biskupský palác, Mořská brána a svatostánek svaté Barbory se sbírkou církevního umění. Projděte se úzkými uličkami centra, často propojenými schodišti a lemovanými obchůdky a gastronomickými podniky.

Dovolená mezi chorvatskými národními parky

Celé léto v Šibeniku patří společenským a kulturním akcím (Šibensko ljeto), jako jsou Mezinárodní dětský festival, divadlo, koncerty a jiné události. Ze svého ubytování v Chorvatsku se také můžete vypravit do některé z trojice pevností nad městem (Šubičevac, svatého Jana a svatého Michala). Jsou ideálním místem k dalekým výhledům na moře, neboť vnitrozemí je lehce zvlněné. Z Šibeniku se však vyplatí vyrazit i za dalšími magnety střední Dalmácie. Nejvýraznějším z nich je národní park Krka, vyhlášený svými jezery, vodopády (Skradinski buk a Manojlovački slapovi), kaskádami a peřeji uprostřed nádherné, zelené přírody. Druhým dosažitelným národním parkem je souostroví Kornati. Třetím unikem oblasti je ptačí rezervace kolem Vranského jezera, vzdálená po silnici přes letovisko Vodice asi 30 kilometrů.