Atrakce ve Splitu

Poznejte veselý, barevný a starobylý Split, vládce jižního Chorvatska

Hodně slunce, hodně pláží, hodně památek a hodně krásná příroda všude kolem: seznamte se s metropolí Dalmácie, turisty opěvovaným Splitem. Magické město na nevelkém poloostrově Marjan je obklopeno ze tří stran Jadranem, je z něj blízko na Čiovo, Šoltu, Brač i další ostrovy a nabízí četné příležitosti kvalitního ubytování v Chorvatsku. Kam že se to letos chystáte na prázdniny? Rekreační přitažlivost dodává Splitu především půltucet pěkných městských pláží, za jejichž využití si však musíte zaplatit. Nejzápadnější výběžek Marjanu pokrývá lesopark se zoologickou zahradou a před pevninskými vlivy město chrání vysoká, divoká pohoří Mosor a Kozjak. Zkuste popřemýšlet o vile k pronájmu v Chorvatsku!

Atrakce ve Splitu

Architektonické skvosty v srdci Dalmácie

Hlavním lákadlem Splitu jsou ovšem jeho historické památky, vždyť založen byl už ve třetím století císařem Diokleciánem. Právě pozůstatky jeho paláce jsou místní pamětihodností číslo jedna. Vyberte si ubytování ve Splitu a prohlédněte si na vlastní oči palácové opevnění, kryptu, sklepní prostory, zvonici, Jupiterův chrám, knihovnu a další klenoty. Při toulkách splitskými ulicemi rozhodně nevynechejte ani románský kostel svaté Trojice, palác Karepićů na Národním náměstí či sochu biskupa Řehoře Ninského. Dodnes v provozu je starověký akvadukt na okraji města a na náměstí Bratří Radićů se vypíná opevněná Hrvojová věž.

Do Splitu za poznáním i relaxací

Ze svého komfortního ubytování v Dalmácii to budete mít kousek do některého ze splitských muzeí. Nevšední sbírky ukrývají archeologické a etnografické muzeum, o dějinách regionu se více dozvíte v Muzej grada Splita. Během hlavní turistické sezóny se pravidelně koná kulturní festival Splitské léto s bohatým programem. Dovolenou v Chorvatsku si však ve druhém největším městě země můžete zpestřit i zábavou a sportem. Najdete tu spoustu nočních podniků, diskoték a barů, v hale Spaladium Arena jsou na programu velké koncerty. V prvních dnech července se koná Festival populární hudby a v závěru srpna velice oblíbené Dny Diokleciána.