Prázdninové domy ve Splitu

Prázdninové domy ve Splitu vás zvou na návštěvu

Dvousettisícový Split je úchvatná metropole střední Dalmácie a její kulturní a správní centrum. Určitě ho v rámci dovolené v Dalmácii nevynechejte. Rozprostírá se na poloostrově téměř přesně uprostřed východního pobřeží Jaderského moře na dohled od ostrova Brač. Split již od středověku patří k nejvýznamnějším přístavům a obchodním uzlům Chorvatska a je druhou největší aglomerací v zemi. Jsou v něm koncentrovány nejdůležitější trajektové linky Jadranu, které vedou na nedaleké známé ostrovy Brač, Šolta, Hvar, Vis a Korčula, ale také napříč mořem až do italské Ancony.

Prázdninové domy ve Splitu

Split není jenom o Diokleciánovi

Objednejte si některý z našich prázdninových domů v Chorvatsku a poznejte dlouhou splitskou historii. Osídlení území kolem Splitu sahá až do hluboké antiky, město bylo založeno Římany ve třetím století a je doslova napěchováno kulturními památkami a jinými zajímavostmi. Mezi nimi vyniká zejména UNESCEM chráněný, rozsáhlý Diokleciánův palác, jež byl po pádu Říma sídlem posledních císařů. Valná část paláce včetně monumentálního sklepení se zachovala dodnes a každoročně láká tisíce turistů z celého světa. K dalším okázalým monumentům Splitu, které byste měli během ubytování ve Splitu navštívit, náleží románsko-gotický komplex kostela svatého Františka a přilehlého františkánského kláštera. Za vidění stojí i Solin s amfiteátrem a stále funkčním akvaduktem, nejvýznamnější antické archeologické naleziště Chorvatské republiky. Perfektně restaurovaný románský kostel Svaté trojice pochází z osmého století.

Moře, víno, med a další lahůdky Splitu

Příjemné středomořské klima velmi svědčí révě a právě z oblasti kolem Splitu pocházejí nejlepší chorvatská vína. Vyberte si z našich výborně, čistě a bohatě zařízených apartmánů ve Splitu a ochutnejte je. Region je též proslulý výrobou medu. Jen pár desítek kilometrů od Splitu narazíte na neméně úchvatný středověký Trogir, jehož fantastické historické jádro je taktéž pod ochranou UNESCA. Dalším pozoruhodným sídlem je Primošten, dodnes obehnaný původními středověkými hradbami, jemuž vévodí pompézní gotický hrad Kamerlengo. V dobách tureckých expanzí skýtal útočiště zoufalým obyvatelům Dalmácie. Nezapomeňte, že si na dovolenou v Dalmácii můžete vyvést i čtyřnohého mazlíčka.