Zajímavosti o Splitu

Zajímavosti o Splitu

Na dovolené ve Splitu můžete bavit až do rána

Noční bujarý život je zastoupen diskotékovými kluby na pláži Bačvici, Tropic, Vanilla anebo Kameleon. Noční bary Pulsa, Ghetto, Gaga či Vertigo nabízejí pobavení do ranních hodin. Koncerty se konají v hale Spaladium Areny. Oslavy a lidové slavnosti, festivaly populární hudby anebo gastronomické přehlídky a taneční vystoupení jsou super zábavou pro všechny věkové hranice. Navštívení archeologického a etnografického muzea i uměleckých galerií, musí absolvovat každý turista. Ubytování ve Splitu je v dosahu těchto míst, proto si v nich každý báječně odpočine.

Zajímavosti o Splitu

Výlety ve Splitu a po celém okolí

Split je hvězdný i bez výletů, ale lidé rádi cestují i mimo místo své rekreace. Vrch Marjan nabízí přehlídku středověkých skalních kostelíků, fajn je turistický ekovláček. Neméně zajímavý je Solin, vzdálený asi 6 kilometrů. Cestu na pevnost Klis lze ozvláštnit i procházkou k jeskyni Vranjača. Vzdálenější jsou města Sinj, Omiš a Trogir, asi 30 kilometrů. Konečně odpočinek, jak má být! Pro všechny, kteří prahnou po pohodové dovolené, je možnosti si pronajmout apartmány ve Splitu v nabídce all inclusive. Plyn, voda, elektřina, rekreační poplatek i ložní prádlo a dokonce závěrečný úklid, jsou v ceně. Doprava a stravování je na zvyklostech turistů a hradí si jí sami. Celoroční možnosti ubytování jsou dovoleny i s domácím zvířátkem.

Ubytování Split a místní pláže

Když si vyberete ubytování ve Splitu, určitě si budete chtít odpočinout na jedné z mnoha krásných pláží, procházet se kolem historických ulic, zde jsou některé pláže i poblíž města, jako je pláž v Bacvice, která je skvělým místem na koupání, opalování nebo relaxaci u jednoho z barů a kaváren na pláži. Spousta našich prázdninových domů v Chorvatsku se nachází v blízkosti malebných pláží, takže můžete strávit odpočinkový den u pobřeží s krátkou procházkou a dojít si pak zpět do svého soukromého ubytování v Dalmácii, abyste se připravili na večer!