search

Ubytování Sukošan

Ubytování Sukošan, pohodlí na prvním místě

Lodě, kam se podíváš, vodní sporty a množství pláží vytvářejí jedinečný obrázek Sukošanu, rekreačního střediska jako stvořeného pro milovníky aktivního prožití letních prázdnin. Ubytování Sukošan vás nadchne. Jedná se o menší město u Jaderského moře v severní Dalmácii. Leží asi 17 km severozápadně od Biogradu na Moru a 11 km jihovýchodně od Zadaru, od kterého ho odděluje další letovisko Bibinje. Obklopuje tzv. Zlatý záliv a je největším jachtařským přístavem v celém Chorvatsku. Přímo proti němu, na druhé straně průlivu Zadarski kanal, most Ždrelac spojuje dvojici význačných ostrovů Ugljan (na severu) a Pašman (na jihu). Velkou výhodu tohoto ubytování v Dalmácii představuje výtečná dopravní dosažitelnost a nabídka ubytování Sukošan. Vede sem silniční přivaděč k dálnici A1, zastávku tady má železniční trať a jen kousek odsud se rozkládá mezinárodní letiště Zračna luka Zadar Zemunik.

Kam na pláže při ubytování v Sukošanu

Každý, kdo touží osvěžit si dovolenou v Chorvatsku odpočinkem u moře, bude sukošanským pobřežím nadšen. Vyznačuje se poměrně velkou členitostí, kterou vytvářejí především dva ostrovy, ohraničující z jihu a ze severu Zlatou zátočinu. Najdete zde dostatek oblázkových a občas i písčitých pláží. U rodin s dětmi se těší největší popularitě pláž Dječji raj (Dětský ráj), a to hlavně díky písečnému dnu a pozvolnému přístupu do čisté vody Jadranu. Velice oblíbená je i oblázková pláž Zlatna luka (Zlatý přístav), která se nachází ve stejnojmenné zátoce, a také pláž Mala Makarska.

Jaké památky nabízí ubytování Sukošan

Nejslavnější historickou památku Sukošanu představuje arcibiskupský letohrádek zvaný Palac, který byl vybudován v polovině 15. století. V historickém, původně opevněném, centru města naleznete během pobytu v Dalmácii ještě městskou bránu, tzv. Gornja vrata. Dále můžete navštívit některý z významných kostelů, např. kamenný kostel sv. Kasiána nebo kostel Všech svatých, který se tyčí hned za městem. V Sukošanu není nouze o zábavu a zajímavé kulturní akce. V letní sezóně například město ožívá nejrůznějšími slavnostmi, využijte proto apartmány Chorvatsko k účasti na zvláště oblíbené rybářské slavnosti Brudetijada.

Moře a příroda jako výteční průvodci ubytování v Sukošanu

Jachtařský přístav Marina Dalmacija v Sukošanu se svou kapacitou honosí titulem největší marina na chorvatském Jadranu. Řadí se i k nejlépe vybaveným a ve spojení s beach volejbalem, potápěním a windsurfingem dělá z lokality ráj všech zájemců o sport a pohyb. Ubytování v Chorvatsku tady lze spojit i s výlety do přírody. Můžete navštívit nedaleký národní park Paklenica, který vám region ukáže zase z jiného úhlu, než jak jej znáte od pobřeží. Vysoká skaliska sem lákají horolezce, ale i běžné turisty, kteří se procházejí po upravených stezkách s nádhernými výhledy na moře. A kdo se chce vydat dále do hor, může tu strávit i několik dní túrami po vrcholcích včetně zdolání Vaganského vrchu (1 757 m n. m.), nejvyššího vrcholu pohoří Velebit.

Ubytování Sukošan vás zve k poznávání okolí

Z měst kolem Sukošanu stojí za návštěvu historický Zadar s antickým náměstím, s nejstarší a nejširší ulicí Kalelarga a především se slavnými Mořskými varhany. Oblíbené je i severněji položené město Nin s léčivým bahnem v proslulé Ninské laguně. Jižním směrem se o něco dále rozprostírá pouze výletní lodí dostupné souostroví Kornati, které tvoří holé ostrůvky s pozůstatky staveb z římské doby. Kousek za Vodicí leží slavný Šibenik (UNESCO).