search

Ubytování Sveti Jakov i Filip

Ubytování Sveti Jakov i Filip, to je paráda

Hledáte pro své ubytování Dalmácie turisticky dobře rozvinuté letovisko s krásnými plážemi, četnými restauracemi a pestrým programem? Ubytování Sveti Jakov i Filip v severní Dalmácii má co nabídnout, ať hledáte odpočinek, zábavu nebo se zajímáte o kulturu země. Čeká zde na vás čisté Jaderské moře, nádherná příroda, historické památky, půvabný přístav a vynikající kuchyně. Sv. Filip a Jakov se nachází asi 20 km jihovýchodně od města Zadar, hned vedle Biogradu na Moru (východně) a Turanje (západně). Patří k němu 4 km dlouhé pobřeží a 16 ostrůvků v čele s ostrovy Babac a Veli Dužac. Za úzkým průlivem Pašmanski kanal naproti němu vystupuje z vody velký ostrov Pašman.

Kam na pláže při ubytování ve Svetim Jakovu i Filipu

Jak si nejlépe užít dovolenou v Chorvatsku? Samozřejmě pobytem na pláži. A kde jinde než ve Svetim Jakovu i Filipu, který se řadí do tzv. Zadarské riviéry s mnoha plážemi lemujícími Jadran až k Biogradu na Moru. Jedničkou mezi nimi je 1 km dlouhá plaža Iza Banja. Může se pochlubit prestižní modrou vlajkou za mírně klesající dno, čistotu, povrch s kamínky i pískem, hřiště na beach volejbal, půjčovnu šlapadel a další služby pro celou rodinu. Dobře si však odpočinete i na plážích Krčovi nebo Moravićka v Turanji. Vhodné podmínky zde najdou rodiny s dětmi a díky stálému větru také milovníci surfování.

Jaké památky vás čekají během ubytování Sveti Jakov i Filip

Již v éře starověkého Říma vyrostly na území dnešního Svetiho Jakova i Filipa obytné budovy, vily a kasárna. Ze středověké vesničky Rogovo se zachovaly zbytky menšího hradu Dvorine, později si lokalitu jako letní sídlo oblíbila šlechta z nedalekého Zadaru. Důkazem budiž park Borelli s arboretem a honosnou vilou uprostřed města. Dnešní centrum Sv. Filipa i Jakova zabírá prostor u roztomilého přístaviště, od kterého se táhne zástavba domků a vil poskytujících hojné možnosti ubytování v Chorvatsku. Sousední Biograd na Moru zahrnuje kostel sv. Stošija, vlastivědné muzeum nebo pozůstatky kláštera sv. Ivana Evangeliste.

Ubytování ve Svetim Jakovu i Filipu vábí k putování přírodou

Chcete-li při pobytu v Dalmácii udělat něco pro své zdraví a kondici, poslouží vám Sveti Filip i Jakov jako ráj turistických a cyklistických stezek pro aktivní turisty všech věkových kategorií. Okolní mírně zvlněnou krajinu zdobí početné borové háje, což ocení zvláště zájemci o nenáročné vycházky a projížďky na bicyklu. Nádherný výhled na region poskytuje věž Crni krug v Turanji, v kaňonu v oblasti Pečinska draga se ukrývá jeskyně Buta s několika prehistorickými nálezy.

Tipy na výlety do okolí z ubytování Sveti Jakov i Filip

Výtečné polohy Sv. Filipa i Jakova využijte k cestování po kraji, nabízejícího nespočet turistických lákadel. Z vašeho apartmánu Chorvatsko se určitě vydejte do Zadaru, kde objevíte katedrálu sv. Anastázie (Sveta Stošija), předrománský patrový kostel sv. Donáta (Sveti Donat), zbytky hradeb s Pevninskou bránou (Kopnena vrata) nebo slavné mořské varhany (morske orgulje). Na Pašmanu se rozkládá jedinečná písečná pláž pod písečným přesypem a daleko to není ani k největšímu chorvatskému jezeru Vransko s ptačí rezervací. Nenechte si ujít celodenní výpravu do města Šibenik s katedrálou sv. Jakuba (UNESCO).