Čeká na vás krásná dovolená v Tribunj

Zakotvěte v krásném rybářském přístavu Tribunj

Magická, původně rybářská obec Tribunj okouzlí snad všechny rekreanty charakteristickou jadranskou atmosférou, příjemnými domorodci, klidem, úchvatným pobřežím a průzračným mořem. Hojnost ubytovacích kapacit je tu vytvořena hojností chat a chalup. Chorvatsko se pyšní mnoha obdobnými lokalitami, avšak zde se neztratíte mezi davy návštěvníků. Užijí si tady hlavně všichni, kdo hledají pohodu, malebnou krajinu, vodní zábavu, sport a rybolov. Rekreační středisko Tribunj, takřka dokonalé místo k neopakovatelné dovolené a výhodnému ubytování Tribunj, leží na severu Dalmácie u břehů Jaderského moře. Nachází bezprostředně u vyhlášeného letoviska Vodice a pouhých 20 minut jízdy autem od proslaveného Šibeniku. Na dohled od něj vykukují z moře liduprázdné, pusté ostrůvky Logorun a Lukovnik. Směrem na severovýchod se rozkládá o něco větší a známější Murter.

Poznejte Dalmácii i s jejími plážemi a osly

Tribunj nabízí řadu nádherných zátočin jako dělaných k bezchybné koupačce. Pláže na jejich březích, například na nejznámější z nich zvané Sovlja, jsou kamínkové a voda u nich až neskutečně průzračná. Podívejte se na naši nabídku a objednejte si pěkné ubytování v soukromí Dalmácie, které je doslova prostoupeno odvěkou tradicí poctivého rybářství a navazujícími rybími trhy. Několik jich samozřejmě funguje i v Tribunji. Zavítejte též alespoň do jedné z nepřeberných taveren či hospůdek, v nichž si na plodech moře rovnou báječně pochutnáte. Další oblíbenou tribunjskou zábavou jsou dostihy oslů, vyhrazené výlučně ženám. A pochopitelně, že si taktéž vyberete z široké nabídky rozličných sportů (včetně kopané, odbíjené či tenisu). Ve vyhřátém Jadranu si lze vyzkoušet zajímavé adrenalinové sporty a hry. Ostrovy v okolí jsou dokonalým cílem dobrodružných plaveb lodí.

Dovolená v Tribunj a ubytování na jaký se nezapomíná

Tribunj (1 500 stálých obyvatel), kolem nějž jsou k dispozici perfektně vybavené prázdninové domy v Chorvatsku, vznikl už v patnáctém století. Z tohoto období, typického silným městským opevněním, se zachoval gotický chrám Panny Marie a jen těžko přehlédnutelné trosky pevnosti Jurjevgrad proti Osmanům ze začátku 17. století. A též malebné, starobylé centrům z historických, kamenných budov. K hlavním tahákům tribunjského regionu, které je vhodné v rámci ubytování v Chorvatsku navštívit, se určitě řadí Šibenik. Jeho panorama s pevností sv. Mikuláše ve Svatoantonínském průlivu, s renesanční radnicí, s biskupským palácem, se svatostánkem sv. Jakova či s pevností Šubicevac je nezapomenutelné. K dalším atrakcím kolem Tribunje patří národní park Krka se Skradinskými vodopády, jezero Vransko nebo bungee jumping z Šibenického mostu.