Prázdninové domy Tribunj

Perfektní prázdninové domy Tribunj zaručí pohodlí

Ubytování Tribunj je jednou z možností jak prožít spokojenou dovolenou

U moře je v létě hezky všude, existuje však přeci jen pár míst, která nad těmi ostatními svou krásou a přitažlivostí výrazně vyčnívají. Jedním z takových je i dávná rybářská víska Tribunj, která se v posledních několika málo desetiletí proměnila v mimořádně atraktivní rekreační středisko. K jejím hlavním přednostem patří nádherné pláže v okolí, čarovná příroda, vynikající infrastruktura, dostatek zajímavých návštěvnických cílů v okolí a zajímavé prázdninové domy Tribunj díky široké nabídce ubytování Tribunj. Ke vstřícnosti místních obyvatel se přidejte klidné prostředí, spoustu příležitostí k rybaření či k vodním sportům a uděláte si dokonalý obrázek o atmosféře tohoto malebného koutu Dalmácie.

Kde se nachází dalmatské středisko a prázdninové domy Tribunj 

Směle se rozvíjející přímořský resort Tribunj (necelých 2 tisíce stálých obyvatel) se nachází v Severní Dalmácii na pobřeží Jaderského Jadranu. Jenom kousek od něj (asi dva kilometry východním směrem) se rozkládá význačné rekreační středisko Vodice, jenom 15 km ho dělí od historického Šibeniku a 800 km to je po dálnici do ČR. Jižním směrem, doslova na dohled, vykukují z moře malebné, neobývané ostrůvky Otok Lukovnik a Otok Logorun. Druhou linii ostrovů tvoří rozlohou už trochu větší Murter, Kaprije, Tuan, Kakan nebo Zmajan. Západně od Tribunje, kde si užijete tu nejlepší dovolenou v Tribunj, se táhne úchvatný národní park Kornatské ostrovy.

Akce a atrakce poblíž prázdninových domů Tribunj

Specifické, a jinde neviděné podívané, se stanete svědky, pokud se z vašeho ubytování v Chorvatsku vydáte na podivuhodné oslí dostihy v Tribunji. K jejich zvláštním pravidlům patří např. i to, že na zvířatech mohou závodit pouze osoby ženského pohlaví. Legrace si při tomto ojedinělém podniku užijete více než dost. Podobným turistickým magnetem je i starobylé město Šibenik, vzdálené od Tribunje asi 20 minut jízdy osobním vozem. K největším památkám tohoto úžasného místa patří pevnost sv. Mikuláše v průlivu sv. Antonína, katedrála sveti Jakov (součást světového dědictví UNESCO), opevnění Šubičevac, biskupský palác a renesanční radnice. Šibenický most přes řeku je vyhledávanou lokalitou milovníky bungee jumpingu. Nenechte si ujít ani lidovou veselici Tribunjská noc (Tribunjska noć) a velice bohatý program Rybářské noci (Ribarska noć). Hodně populární jsou též slavnosti (tzv. fešty) na svátek Panny Marie (15. srpna) a svatého Mikuláše (6. prosince).

Příroda Tribunje a nejhezčí pláže v Dalmácii

Tribunj se může pochlubit řadou krásných zátočin jako stvořených k letní dovolené v Dalmácii až po okraj naplněné opalováním, koupáním, plaváním, sportem a další zábavou. Převahu tady mají kamínkové pláže s průzračně čistou vodou, k nimž většinou přiléhá řídká vnitrozemská vegetace. Hlavní plážový pás se táhne východním směrem k Vodici a jeho součástí jsou i neoficiální pláže pro domácí mazlíčky a nudistická. K nejvíce navštěvovaným se řadí pláž pojmenovaná Sovlja. Hlavním přírodním magnetem regionu je národní park Krka s úchvatnými Skradinskými vodopády. Na opačnou stranu od něj se leskne širá hladina Vranského jezera, důležité ptačí rezervace. Nejbližšími horami jsou Velebit nad Zadarem a Mosor nad Splitem.

Vyrazte na dovolenou do Tribunj!

Klidný středomořský ráz bez okatých nabubřelostí pro turisty, průzračné vody Jadranu, břehy ukrývající romantické pláže a spousta zábavy všude kolem… To je charakteristika letoviska Tribunj, které oficiálně vzniklo roku 2006 osamostatněním od Vodice. Neváhejte a zajistěte si tady komfortní, kvalitně vybavený prázdninový dům v Tribunj. Zdejší nejstarší část objevíte na nevelkém ostrůvku, propojeným s pevninou kamenným můstkem. Na pobřeží se kromě maríny a vrchu svatého Nikoly s pevností Jurjevgrad nachází i pěkná pláž Zamalin. Poprvé bylo město zmiňováno v roce 1463 jako Tribohunj („místo, kde se obětuje“). Důležitou součástí lokální ekonomiky je pěstování oliv, rybolov a především turistický ruch. Nadechněte se té jadranské krásy také a co nejdříve!