Načtěte si zajímavosti Tribunj ještě před dovolenou

Proč neodmítnout ubytování v městečku Tribunj

Každého návštěvníka zaručeně uchvátí bývalá rybářská vesnička Tribunj. Nabízí vám totiž prakticky vše ke strávení úžasné dovolené v Chorvatsku. Prostoupí vás její středomořský ráz, čisté azurové moře, krásné pláže, klidné prostředí i pohostinnost místních obyvatel. Obdobných míst jsou sice u Jadranu desítky, ale tady nebudete potkávat davy turistů. Pokud hledáte klid, rybaření, vodní zábavu a krásnou přírodu, toto vysněné místo je to pravé vás.

Vzkvétající letovisko Tribunj ležící v Severní Dalmácii na pobřeží Jaderského moře je dokonalým místem pro vaše pohodové ubytování v Dalmácii. V jeho těsné blízkosti najdete slavné rekreační centrum Vodice a pouhých 15 km severozápadně i proslulý Šibenik. Nedaleko jsou v moři k dosažení romantické, neobydlené ostrůvky Otok Logorun a Otok Lukovnik. V dohledu je i větší ostrov Murter ležící severovýchodně.

Na dovolené Tribunj se nechte uhranout rybí hostinou i plážovou zábavou

Tribunj se pyšní několika nádhernými zátokami lákajícími k úžasnému koupání, sportování a ničím nerušenému, nekončícímu chytání bronzu. Převažují zde oblázkové pláže a voda v nich je průzračně čistá. Za jednu z nejkrásnější se považuje pláž zvaná Sovlja. Z vašeho dispozičně velice dobře řešeného prázdninového domu v Tribunj si určitě projděte četné tradiční rybí trhy s nabídkou čerstvých mořských plodů.

Při návštěvě místních stylových restaurací si můžete pochutnat na rybách a dalších darech moře. Velice zajímavou podívanou tady zažijete na roztodivných oslích dostizích, při nichž závodí výlučně ženy. Nabídka sportovních aktivit, jako jsou volejbal, fotbal či tenis, je veliká – přesvědčte se během pobytu v apartmánu v Chorvatsku. Můžete vyzkoušet různé vodní a adrenalinové atrakce či den zakončit lodním výletem po okolních, malebných ostrůvcích.

Z ubytování v Dalmácii objevíte i zajímavosti Tribunj a vzrušující krásu

Historie městečka Tribunj sahá až do poloviny 15. století. Město bylo ve středověku mohutně opevněno. Z oné temné doby se dodnes zachoval gotický kostel Panny Marie, zříceniny protitureckého opevnění Jurjevgrad z počátku 17. století a historické jádro s pradávnými kamennými domky. Neváhejte a z vašeho prázdninového domu v Chorvatsku se s nimi můžete seznámit v podstatě ihned.

Bezpochyby největším tahákem kolem Tribunje je město Šibenik. Pevnost sv. Mikuláše v průlivu sv. Antonína, velice ceněná katedrála sveti Jakov, opevnění Šubičevac, biskupský palác i renesanční radnice jsou lahůdkou nejen pro znalce architektury, historie a umění. Vyznavači bungee jumpingu se vrhají přímo ze Šibenického mostu do řeky Krku, známé díky národnímu parku s magickými Skradinskými vodopády.