search

Ubytování Trogir

Dejte přednost soukromému ubytování Trogir

Na jedné straně pevnina, na druhé ostrov Čiovo, a mezi nimi malý ostrůvek, na kterém se rozkládá historické středověké město Trogir. Pronajměte si ubytováni Trogir v prázninovém domě nebo apartmánu a strávíte překrásnou dovolenou na Trogirské riviéře! Milovníci mořských plodů by měli navštívit místní vyhlášené rybí restaurace. Aktivním rekreantům se zde nabízejí možnosti k provozování tenisu, mohou hrát petanque i kuželky, fungují zde samozřejmě i surfařské a potápěčské školy. 

Letovisko, přístav a obrovské muzeum v jednom:Trogir

Všichni milovníci uměleckých předmětů a originálních staveb by si neměli nechat ujít návštěvu Trogiru, muzejního města v pravém smyslu slova. Perfektně dochované středověké jádro města Trogir (hradby s pevností Kamerlengo, Mořská a Pevninská brána, románská katedrála sv. Vavřince, radnice, románsko-gotický palác Čipiko...) bylo v roce 1997 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédněte si možnosti ubytování v Chorvatsku, které jsou pro vás k dispozici a zarezervujte si včas to co se vám líbí nejvíce. Okolí města Trogir je známé krásnými oblázkovými plážemi, skalnatým pobřežím a bohatou vegetací. Na Trogirské riviéře se již od antických dob stavěly přepychové přímořské vily.

Z ubytování Trogir blízko k historii prahnoucí po dobývání

Staré opevnění je obehnáno hradbami s pevností Kamerlengo, obrannou věží sv. Marka, Mořskou a Pevninskou bránou. Beze sporu nejcennější je prostor kolem katedrály sv. Vavřince z 13. až 15. století. Trojlodní bazilika ukrývá Radovanův portál, kapli sv. Jana Trogirského, křestní kapli, zvonici a klenotnici. Neustálé rekonstrukce udržují památky v nádherném stavu. Dalšími monumenty jsou paláce s nádvořími, kostel sv. Jana Křtitele i klášter sv. Mikuláše. Dovolená v Dalmácii, to není jen koupání a zábava do ranních hodin.