search

Ubytování Trogir

Ubytování Trogir má přednost

Na jedné straně chorvatská pevnina, na druhé ostrov Čiovo, a mezi nimi malý ostrůvek, na kterém se rozkládá historické středověké město Trogir. Pronajměte si ubytováni Trogir v prázninovém domě nebo apartmánu a strávíte překrásnou dovolenou na Trogirské riviéře! Milovníci mořských plodů by měli navštívit místní vyhlášené rybí restaurace. Aktivním rekreantům zde ubytování Dalmácie nabízí možnosti k provozování tenisu, mohou si zahrát petanque i kuželky, fungují zde samozřejmě i surfařské a potápěčské školy. Život v hlubinách Jadranu je tady nadmíru bohatý.

Letovisko, přístav a obrovské muzeum v jednom, to je Trogir

Všichni milovníci uměleckých předmětů a originálních staveb by si neměli nechat ujít návštěvu Trogiru, muzejního města v pravém smyslu slova. Perfektně dochované středověké jádro města Trogir (kamenné hradby s pevností Kamerlengo, Mořská a Pevninská brána, románská katedrála sv. Vavřince, radnice, románsko-gotický palác Čipiko a spousta dalších skvostů) bylo v roce 1997 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédněte si možnosti ubytování v Chorvatsku, které jsou pro vás k dispozici, a zarezervujte si včas to, co se vám líbí nejvíce. Okolí města Trogir je známé také krásnými oblázkovými plážemi, skalnatým pobřežím a bohatou vegetací. Na Trogirské riviéře se již od antických dob stavěly přepychové přímořské vily. V součtu se těšte na ryzí romantiku kombinovanou se skvělými službami a spoustou možností poznávání historie i přírodních krás.

Ubytování Trogir

Z ubytování Trogir blízko k historii, kterou musíte poznat

Staré opevnění je obehnáno hradbami s pevností Kamerlengo, obrannou věží sv. Marka, Mořskou a Pevninskou bránou. Beze sporu nejcennější je prostor kolem katedrály sv. Vavřince z 13. až 15. století. Trojlodní bazilika ukrývá historicky hodnotný Radovanův portál, kapli sv. Jana Trogirského, křestní kapli, zvonici a klenotnici. Neustálé rekonstrukce udržují památky v nádherném stavu. Dalšími monumenty jsou paláce s nádvořími, kostel sv. Jana Křtitele i klášter sv. Mikuláše. Dovolená v Dalmácii, to není jen koupání a zábava do ranních hodin.