Zajímavé informace o Trogir, starobylém městě

Trogir je procházka živoucím středověkem

Nejvhodnější slovo pro starobylé město Trogir je úchvatné! Najdeme ho 27 kilometrů od Splitu, přímo na Jadranské magistrále. Nejstarší památky jsou situovány na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Nové jádro města je rozlehlé do všech světových stran. Prvořadost je historická hodnota, o čemž svědčí zapsání města do světového kulturního dědictví Unesco.

Kouzelná příroda a výlety v okolí Trogir jsou samozřejmostí 

Blízký cíl, jen přes most, je ostrov Čiovo. Zaujme čistá příroda a desítky míst k rekreaci s výborným zastoupením ubytování v Dalmácii, vinohrady, sady mandlí a fíkovníků i borové lesy. Zátoky Duga a Tatinja jsou vhodné pro romantické chvíle i rodinnou pohodu. Cestu za poznáním nabízí Pantan, mokřadní rezervace s historickým mlýnem. Atraktivní místo, soubor obcí, je přímořský pás dlouhý asi 20 kilometrů. Biaći ve vnitrozemí, asi 5 kilometrů od Trogiru, dává na odiv archeologický areál, hřbitov a pozůstatky kostela sv. Marty.

Břehy Jadranu na dosah a vodní radovánky Trogir

Vesměs kamenité a oblázkové pláže nabízí městské koupaliště v zátoce Saldun u břehů ostrova Čiovo. Další možnosti má pláž Seget Donji u hotelu Medena. Klid nabízí betonové plochy i stín borovic. Jakmile omrzí lenošení na slunci, přichází na řadu vodní sporty, v čele s jachtingem, windsurfingem, potápění, ale i zábava pro suchozemce, jako je tenis, boccia, kuželky anebo plážový volejbal. Příhodné ubytování v soukromí Chorvatska je k dispozici v hojném počtu.

Pobavte se na dovolené Trogir podle svého gusta

Pro mladší generace jsou určeny taneční terasy a diskotéky. Starší turisté uvítají folklórní představení a festivaly Rybářské noci. Klasická hudba, obrazová galerie, sbírky uměleckých předmětů i pinakotéka v kostele sv. Jana Křtitele stojí za povšimnutí. Na dovolené Trogir si s jistotou každý najde to své k odpočinku. Dechberoucí klenoty architektury i nádherné pláže s desítkami něžných míst, to vše zažijete společně se senzačním ubytováním Trogir. Nabídka all inclusive je svěží a moderní pro všechny generace. Zahrnuje platby za vodu, elektřinu, plyn, rekreační poplatek, ložní prádlo a ručníky i závěrečný úklid. Dopravu i jídlo si zajišťují turisté sami. Bonusem ubytování v soukromí Chorvatska je možnost vzít si s sebou svého zvířecího člena rodiny.