search

Ubytování Tučepi

Ubytování Tučepi v soukromí prázdninových domů

Na úpatí krásného pohoří Biokovo se ve střední části Makarské riviéry nachází oblíbené rekreační středisko Tučepi. Do města Makarská můžete přitom dojít asi po hodinové procházce promenádou podél moře. Oblázková pláž je v Tučepi poměrně úzká, ale roztahaná je do 4 km, takže zde můžete vždy najít spoustu místa na opalování. Je zde taky nekonečné množství vodních sportů a vedle pláže se nachází promenáda s množstvím obchodů, restaurací a kaváren. Noční život během ubytování Tučepi je uvolněný a je tu mnoho restaurací, včetně těch, které nabízejí místní speciality. Alternativně můžete nakupovat na místních trzích a vařit si vlastní jídlo v ubytování v Dalmácii.

Báječná dovolená a to nejlepší ubytování Tučepi

Láká vás jih Chorvatska, ale nechcete strávit dovolenou ve velkém letovisku? Tučepi je potom pro vás tou správnou volbou. Na víc je tato oblast skvělá jak pro letní opalovačku, ale i pro turistiku. Nemusíte se proto bát, že byste se na své dovolené v Chorvatsku nudili. V Tučepi bydlí asi 1 700 stálých obyvatel. Leží 3 kilometry od známého a turisty vyhledávaného letoviska Makarská. Na první pohled si v Tučepi všimnete všudypřítomné vegetace. Ubytování Tučepi si můžete objednat v široké zátoce s dlouhou pláží plnou malých oblázků a písku. Pláž se táhne až k sousednímu letovisku Podgora. Borovice lemují celé pobřeží a díky nim je v parných dnech plných slunce kam se schovat. V Tučepi na pláži můžete provozovat snad všechny druhy vodních sportů – jachting, vodní lyže, windsurfing, tenis, plážový volejbal či kuželky.

Ubytování Tučepi

Tučepi - Makarská riviéra s nádhernými plážemi a čistým mořem

Mírně klesající oblázkové pláže a průzračná voda v Tučepi jsou ideálními podmínkami i pro nejmenší děti. A přilehlé olivové háje a borové lesy poskytují tolik potřebný stín. Rodinná dovolená v Dalmácii je přímo nabitá skvělými zážitky. Můžete ovšem jít také po stopách kulturně-historických. Za pozornost v Tučepi určitě stojí románsko-gotický kostel sv. Jiří (pravděpodobně ze 13. století) a krásné barokní vily (např. letohrádek Grubišič). Vřele doporučujeme výlet na horu Sv. Jure (1.762 m, nejvyšší bod pohoří Biokovo) s překrásným výhledem na celou Dalmácii a za dobrého počasí až na 250 km vzdálený poloostrov Gargano v jižní Itálii!

Rekreační domy ve Střední Dalmácii, pobyt Chorvatsko

V Tučepi se rozhodně nudit nebudete, aneb tipy na výlet. Dominantou je chráněná oblast Biokovo, která je i skvělým tipem na výlet. Tučepi je ideální jako výchozí bod k návštěvě. Můžete se zde procházet, jezdit na kole, lézt po horách či provádět paragliding. Ranč Vrata Biokova určitě stojí za vidění. Pokud si objednáte prázdninový dům v Tučepi, naším dalším tipem na výlet je město Split, který je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. Asi nejznámější památkou je Diokleciánův palác. Dále můžete navštívit „Perlu Jadranu“ – Dubrovník. Město je obehnané hradbami dlouhými bezmála 2 kilometry. Pokud se chcete projet lodí, navštivte ostrov Hvar nebo Brač. Většinou se jedná o celodenní výlet s fishpiknikem. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout i delfíny.

Akce v Tučepi: lidová slavnost Sv. Antonína konající se vždy 13. května, pravidelné večery hudby a folkloru v letních měsících červenec - srpen. Pokud jste příznivci nočního života a nechcete strávit všechny večery v rekreačním domě, tak můžete navštívit místní diskotéky či taneční terasy. V sezóně od 10. července do 30. srpna jsou zde pořádány Tučepské letní večery.