Objevte s námi atrakce Tučepi

Pojeďte do Tučepi, je to oáza klidu a pohody

Populární rekreační středisko Tučepi je součástí proslulé Makarské riviéry. Rozprostírá se ve střední Dalmácii jen pár kilometrů jižně od centra oblasti Makarska. Letovisko je ideálním místem pro poklidnou rodinnou s možnosti krásného a komfortního ubytování Tučepi. Obzvláště vašim ratolestem se tady bude hodně líbit. Historie osídlení oblasti je zdokumentována až do starověkých časů, nicméně místní památky pocházejí zejména ze středověku. Prohlédněte si nabídku našich prázdninových domů v Chorvatsku a objevte krásy Tučepi. Gotický kostel svatého Jiří byl postaven ve čtrnáctém století, zdejší hřbitov ukrývá románské ruiny kostelíku z pátého století a spatříte i několik šlechtických barokních letohrádků.

Výlety do přírody a ubytování Tučepi

K hlavním lákadlům rekreace v Tučepi patří azurové Jaderské moře a blízkost pozoruhodné přírody národního parku Biokovo. Vápencový horský masiv Biokovo lemuje celé pobřeží střední Dalmácie a skýtá návštěvníkům nádherná panoramata přímo z výstavních písečno-oblázkových pláží s pozvolným sestupem do vody. Území mezi pobřežím a horami je v Tučepi porostlé zdravými borovicovými lesy. Spolu se skalnatou přírodou národního parku Biokovo nabízejí četné příležitosti k turistice a cyklistice. Během dovolené v Dalmácii na ně rozhodně nezapomeňte prozkoumat!

Split a jiné magnety dalmatského pobřeží

Vyzkoušejte naše komfortní ubytování ve Splitu, kde objevíte jednu z nejvýznamnějších starořímských památek střední Dalmácie. Jedná se o zachovalé pozůstatky velkolepého Diokleciánova paláce ze třetího století. V nedalekém Solinu spatříte stále funkční akvadukt, zbytky velikého amfiteátru a další antické stavby. O něco dál v čase vás posune okázalý Trogir, honosící se vskutku nádherným středověkým centrem, jež je zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Gigantická gotická pevnost Kamerlengo tvoří střed hrdého města Primošten, které je dodnes obehnáno původním starobylým opevněním s obrovskými branami. Dovolená v Dalmácii má toho hodně co nabídnout a pokud si vyberete dovolenou právě tady určitě nezaváháte.