Prázdninové domy Tučepi

Prázdninové domy Tučepi k prozkoumání Dalmácie

Šarmantní letovisko Tučepi se rozprostírá v srdci světoznámé Makarské riviéry. Tu naleznete ve střední Dalmácii, jen necelých 40 kilometrů jihovýchodně od její nádherné metropole Splitu. Místo plné našich prázdninových domů v Chorvatsku je lemováno krásnými plážemi pokrytými pískem a kamínky, omývanými azurovými vlnami Jaderského moře. Tučepi se může pochlubit několika zajímavými pamětihodnostmi, například goticko-renesančním kostelem svatého Jiří ze čtrnáctého století. Z vašeho ubytování Tučepi byste se měli vydat prozkoumat ruiny románského kostelíku ležící uprostřed středověkého hřbitova a několik honosných šlechtických sídel z období baroka.

Dovolená Tučepi nabízí i odhalení tajemství Splitu

Tučepi dozajista nadchne i milovníky přírody. Podél celého pobřeží se táhne bělostný masiv Biokovo, jež je součástí stejnojmenného národního parku. Z vašeho ubytování Tučepi se k němu dostanete jen několikakilometrovou romantickou procházkou skrz věčně zelené borovicové lesy. Oblast protíná řada perfektně značených cyklostezek a turistických tras. Nedaleký Split je od dávnověku kulturním a správním centrem oblasti, významným jadranským přístavem, ale především okouzlující aglomerací s mnoha pozoruhodnými památkami. Vévodí mu velkolepé pozůstatky slavného starověkého Diokleciánova paláce, jež jsou zapsány na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud se rozhodnete najít si ubytování ve Splitu, pořád budete letovisku Tučepi na dosah ruky.

Za poznáním bohatství Dalmácie

Pořiďte si prostorný a dostatečně vybavený prázdninový dům v Chorvatsku a poznejte pěkné středověké jádro úchvatného Trogiru, rovněž v péči UNESCA. V křivolakých uličkách s pečlivě udržovanými, starobylými kamennými domy na vás dýchne nefalšovaná atmosféra konce středověku. V Primoštenu vás ohromí monumentální gotický hrad Kamerlengo a jeho perfektně zachovalá středověká fortifikace. Další zajímavá místa, na která kolem Tučepi během ubytování v Dalmácii můžete narazit, jsou delta řeky Neretvy u města Ploče, kaňon Cetiny u Omiše či ostrovy Brač, Hvar a Korčula.