search

Ubytování Vodice

Ubytování Vodice, dovolená u vody

Sladká a slastná Vodice, eldorádo pláží a oddechu

Letovisko jako vykouzlené z pohádkového katalogu pro všechny milovníky poklidného léta u báječných pláží a s možností celé řady zajímavých výletů? Sníte-li o ubytování Dalmácie, určitě neprohloupíte, vydáte-li se právě na ubytování Vodice. Svou polohou, vybavením, atmosférou a turistickým ruchem je doslova průsečíkem mnoha cest i výletů k této části jadranského pobřeží. Vodice, pyšnící se i svou krásnou, palmovou promenádou a jachetní marinou, se nachází v severní části dalmatského regionu, kousek od jiného prázdninového ubytování Šibenik. Dobře dostupné z ní jsou ostrovy Kaprije, Prvič, Kakan Tuat či Zmajan, ale také důležitá chorvatská města v čele se Splitem, Zadarem a Trogirem. Bezprostřední okolí Vodice je jenom mírně zvlněné, nebetyčné vrcholky Dinárského pohoří a Velebitu se zvedají dále na sever a severozápad.

Dovolená Vodice přináší také lahodnou chorvatskou kuchyni

Samozřejmě tím nejdůležitějším, proč si vybrat ubytování v Chorvatsku právě ve Vodici a jejím blízkém okolí, jsou úchvatné pláže. K nejpopulárnějším patří oblázková, prestižní Modrou vlajkou vyznamenaná „Modrá pláž“ (Plava plaža), táhnoucí se západním směrem v ústrety jiného vyhlášeného letoviska Tribunj. Určitě si však oblíbíte i druhou pláž na druhou stranu od přístaviště, která je zařízená klouzačkou, tobogánem, beach volejbalovým kurtem i kamenným molem. Podobně bohaté, především sportovní vybavení ostatně naleznete po celé Vodici. Neváhejte, zamluvte si včas komfortní pobyt v Dalmácii a vyzkoušejte také tenisové kurty, minigolf nebo hojné cyklostezky. Večer zajděte do některé z místních hospod, restaurací či rybáren a ochutnejte skvělou dalmatskou kuchyni, často využívající bohaté dary moře. Ve městě je též k dispozici supermarket, autopůjčovna, pošta i dostatek klubů, diskoték a jiných zábavních podniků.

Ubytování Vodice

Split, Krka a jiné magnety v okolí ubytování Vodice, které vás dostanou

Vodice, to však také spousta příležitostí k objevování a poznání. Využijte zázemí svého rekreačního domů ve Vodicích a v klidu se i s vašimi ratolestmi vypravte do velkého mořského akvária nebo do muzea námořních tradic. Další muzeum, věnované lovu mořských hub, stojí na ostrůvku Krapanj. Milovníci historie jistě nepohrdnou návštěvou barokního kostela Našašća sv. Križa, vykopávek antického sídla Arauzona či pevností Čarićova věž. O krásách jadranského pobřeží se přesvědčíte, uděláte-li si výlet na jakoukoliv jeho stranu. Takřka povinností je vyrazit k vodopádům nepříliš vzdáleného národního parku Krka. Daleko není ani přírodní rezervace Vranské jezero, plná unikátní fauny a flóry. Za hodinu jízdy autem můžete být ve Splitu, řadící se díky starověkému Diokleciánovu paláci či nádherné budově národního divadla mezi kulturní dědictví UNESCO