Objevte s námi kouzlo a atrakce Vodice

Rozjeďte se do kouzelné Vodice v srdci Dalmácie

K nejpopulárnějším a nejkrásnějším rekreačním střediskům na březích Jadranu se právem řadí i chorvatská Vodice. Zvláště rodiny s menšími i většími dětmi budou nadšené z mnoha ukázkových pláží, teplého počasí, řady turistických cílů a z bujné vegetace v okolí. Prázdninovou atmosféru městečka, plného ubytování Vodice, umocňuje rozsáhlý jachetní přístav a blízká pobřežní promenáda s palmami. Malebnou Vodici najdete na severu Dalmácie v blízkosti ostrovů Zmajan, Tuat, Kakan, Prvič nebo Kaprije. Pouhých 14 kilometrů odsud leží další významné letovisko Šibenik, během necelé hodiny dojedete po dálnici do velkých měst jako Trogir, Zadar a Split. Hornatou krajinu zdobí především národní park Krka a jeho vodopády. Neváhejte a vyberte si tady pěknou, kvalitně vybavený prázdninový dům v Chorvatsku a užijte si léto bez chybičky.

Plážové radovánky a dovolená Vodice bez limitů

Vodice se může pochlubit velkým množstvím překrásných pláží, doslova svádějících k nekonečným vodním hrátkám, koupání a odpočinku. K nejvíce navštěvovaným se řadí Modrou vlajkou oceněná kamínková „Modrá pláž“ (Plava plaža), rozprostírající se západně od města směrem k dalšímu středisku Tribunj. Na opačnou stranu od mariny se táhne druhá pěkná pláž, nabízející pestré možnosti zábavy zásluhou skluzavky, tobogánu, hřiště na beach volejbal a kamenného mola pro snadný přístup do vody. Zajistěte si ubytování v soukromí Dalmácie a vydejte se do Vodice, nudit se tam rozhodně nebudete. Kromě rodičů a jejich ratolestí si na své přijdou též sportovci, důchodci i mladí cestovatelé na výpravách za hranice všedních dnů. V centru se soustřeďuje nespočet restaurací, hospod, kaváren, bar, klubů i diskoték. Nechybí sportovní zařízení, půjčovny automobilů a kol, supermarket, pošta, lékárna ani bankomaty.

Vydejte se na exkurzi za přírodním a historickým bohatstvím Dalmácie

K největším vodickým atrakcím náleží mořské akvárium, v němž můžete prožít příjemné odpoledne plné dobrodružství a poznání. Velice zajímavé je také muzeum námořní tradice. Milovníci historie by neměli vynechat četné památky v čele s vykopávkami starověkého sídla Arauzona, pevnostní Čarićovou věží a barokním kostelem Našašća sv. Križa. Na nedalekém ostrůvku Krapanj se nachází muzeum lovu mořských hub. Využijte svojí dovolenou v Chorvatsku aktivně k průzkumu turistických lákadel v dosahu Vodice. Tím hlavním jsou Skradinské vodopády v národním parku Krka, báječný svět hučící vody uprostřed nádherné přírody. Pravou explozí starobylých pamětihodností je Šibenik, pyšnící se katedrálou sveti Jakov (zařazenou mezi kulturní dědictví UNESCO), renesanční radnicí, biskupským palácem nebo třemi středověkými pevnostmi. Podobně je na tom Split s věhlasným Diokleciánovým palácem z dob Římské říše.