Podívejte se na zajímavosti a informace Vodice

Město s pětitisíci obyvateli najdeme v Severní Dalmácii poblíž fenoménu Šibenik. Je oblíbeným letoviskem pro dovolenou ve Vodicích, protože splňuje všechny podmínky pro rekreaci s rodinou anebo dovolenou sportovního rázu. Nabízí ohromné hotelové komplexy, ale i ubytování v soukromí Chorvatska. Procházkami se dá poznat nábřeží s palmami a bujnou vegetací. Oslnivé jsou maličké rybářské vesnice Tribunj, Tisno a Murter. Nesmí se opomenout na dechberoucí památky, především katedrálu sv. Jakuba, Šibeniku. Prim hraje návštěva Národního parku Krka s mnohým vodopády a nevídanými krasovými jevy. Kornatské ostrovy a Telašćica na ostrově Dugi otok nabízejí ohromnou podívanou a neskonale úžasné zážitky.

Na dovolené Vodice shlédnete památky jen poskromnu

Vodice se nepyšní historickými klenoty jako jiná města. Nicméně nabízí pohled na propracované opevnění, které je dodnes dobře dochováno. Především pak třípatrová Čarićova věž. Kostel Nalezení sv. Kříže v barokním stylu je hezkým magnetem. Gotický kostelík sv. Kříže byl farní, ale posléze hřbitovní. Pohled na noční nábřeží a procházka úzkými uličkami působí romanticky, až jde mráz po zádech. Koupání v mnoha formách: Proslulé pláž, Modrá, oblázková s upravenými vstupy a vzhledem, je dlouhá asi 4 kilometry a táhne se západně až k Tribunj. Není divu, že byla vyznamenána oceněním Modré vlajky pro pláže a mariny. Oblázková pláž s betonovými platy, sportovními aktivitami, tobogány, to je opět modře oceněná Srima, jihovýchodně od města. Skvělá pro děti i starší občany díky pomalému vstupu do moře. Navíc příjemně stíní borovým lesem. Potápění, plavání, windsurfing, jachting, vodní skútry, lyže a tenisové areály, minigolf anebo volejbalové turnaje, to jsou oblíbené sporty. Po shlédnutí všech skvostů, koupání i zábavě uvítá každý turista ubytování v Dalmácii i se svým domácím mazlíčkem.

Bavte se prázdninových domech Vodice podle svého gusta!

Vodice slibují klid i ruch nočního života. Navíc disponují skvělým ubytováním ve Vodicích v nabídce all inclusive. Napočítali bychom více, než sto podniků, barů, restaurací, kaváren a zábavních center pro děti. Nejznámější je hudební klub Hacienda, asi 2 kilometry od města. Plážové bary Hookah na pláží Hangar a druhý na Modré pláži u hotelu Punta. Dj´s z celého světa a párty, které baví. Opium anebo Makina Exit jsou vyhledávanými kluby. Akvárium a Muzeum námořní tradice na nábřeží jistě zaujme. Obrovské lidové slavnosti a hry jsou zajímavé pro starší turisty. Koncerty vážné hudby, výstavy v galeriích a promenádní koncerty jsou tradiční zábavou na dovolené v Chorvatsku