search

Dovolená v Zadaru

Ubytování v Severní Dalmácii, apartmány Chorvatsko

Největší město na severu Dalmácie Zadar je více než 3.000 let staré a zároveň představuje důležitý přístav na Jadranu, ze kterého vyplouvají trajekty např. do italské Ancony (cesta Zadar-Ancona trvá asi 7 hodin). Město Zadar má okolo 80 tisíc obyvatel a nabízí četné možnosti trávení Vaší dovolené v Dalmácii. Zadar je jedním z turisticky nejatraktivnějších míst Dalmácie, pro nespočet cenných historických a kulturních památek. Zadar nabízí mnoho možností sportovního a kulturního vyžití. Apartmány Zadar jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro páry, rodiny, skupiny přátel, a po předchozí domluvě dokonce i pro domácí mazlíčky, které si lze v rámci ubytování Zadar vzít s sebou na dovolenou, pokud budete chtít.

Ubytování Zadar, historie a moře v jednom

Rekreační domy v Zadaru nabízejí ubytování v samém centru severní Dalmácie. Zadar je přístav na pobřeží Jaderského moře, ze kterého je možné podnikat výlety či se jinak dopravovat trajektem na Severodalmatské ostrovy. Ze Zadaru se dají ale podnikat i skvělé výlety do okolí, ať už na nedaleké ostrovy nebo například do města Nin, případně vyrazit do přírody do NP Paklenica u města Starigrad.

Dovolená Zadar: historická perla, moderní přístav i přímořské letovisko

Z obrovského počtu památek a pamětihodností Zadaru stojí za pozornost zejména symbol Zadaru chrám sv. Donáta (předrománský patrový kostel z 9. století). Historické jádro Zadaru si také uchovalo pravidelný půdorys již z antických dob, kdy bylo antickou kolonií Iulia Iadera založenou samotným Caesarem v roce 48 př. n. l.. Kromě památek se Zadar proslavil také svými trhy, na nichž se samozřejmě prodávají čerstvé ryby a plody moře, ovoce a zelenina. Ve svém pronajatém apartmánu v Chorvatsku či rekreačním domě v Zadaru byste také měli ochutnat výborný likér maraskino. Zadar a jeho okolí se ovšem pyšní také prvotřídními písečnými a oblázkovými plážemi, které jsou vhodné i pro ty nejmenší děti: Borik, Kolovare, Uskok, Punta Skala, Diklo, Kožino nebo třeba Petrčane.

Zadar nebo Zadr, kde tedy hledat ubytování?

Věděli jste, že název města Zadar se správně skloňuje bez druhého „a“? Objevíte-li někde texty, ve který se píše o chorvatském Zadru, věztě, že se jedná o stejné místo. Toto historicky zajímavé místo bylo osídleno již ve starověku, dokonce existují zmínky o jeho existenci z 9. století před naším letopočtem.

Rekreační domy v Zadaru, které si můžete pronajmout, se mohou nacházet v místech, která byla osídlena již před 3000 let. Už jen ta představa je kouzelná! Z dob římské vlády jsou zde architektonické pozůstatky, jedná se především o části opevnění, i když je nutno dodat, že část z nich byla zbořena v době rakouské nadvlády, tedy za dob Rakouska – Uherska. Apartmány Zadar jsou také možností pro návštěvu dalších míst v oblasti, jakými jsou římské fórum z doby římské nadvlády, pak také četné středověké památky, především církevní, tedy chrám a bazilika, kostely a kláštery. Zadar je známým i díky výrobě lihovin, zmiňme například likér maraskino. I to může být důvodem, proč shánět pro trávení své dovolené Chorvatsko právě ubytování Zadar.