search

Ubytování Zadar

Ubytování Zadar, stačí si vybrat

Největší město na severu Dalmácie je Zadar, více než 3.000 let staré a zároveň představuje důležitý přístav na Jadranu, ze kterého vyplouvají trajekty např. do italské Ancony (cesta Zadar-Ancona trvá asi 7 hodin). Město Zadar má okolo 80 tisíc obyvatel a nabízí četné možnosti trávení vaší dovolené v Dalmácii. Zadar je jedním z turisticky nejatraktivnějších míst Dalmácie, pro nespočet cenných historických a kulturních památek. Zadar nabízí mnoho možností sportovního a kulturního vyžití. Ubytování Zadar je vhodné jak pro jednotlivce, tak pro páry, rodiny, skupiny přátel, a po předchozí domluvě dokonce i pro domácí mazlíčky, které si lze v rámci rekreačních domů Zadar vzít s sebou na dovolenou, pokud budete chtít.

Dovolená Zadar: historická perla, moderní přístav i přímořské letovisko

Zadar je přístav na pobřeží Jaderského moře, ze kterého je možné podnikat výlety či se jinak dopravovat trajektem na Severodalmatské ostrovy. Ze Zadaru se dají ale podnikat i skvělé výlety do okolí, ať už na nedaleké ostrovy nebo například do města Nin, případně vyrazit do přírody do NP Paklenica u města Starigrad. Z obrovského počtu památek a pamětihodností Zadaru stojí za pozornost zejména symbol Zadaru chrám sv. Donáta (předrománský patrový kostel z 9. století). Historické jádro Zadaru si také uchovalo pravidelný půdorys již z antických dob, kdy bylo antickou kolonií Iulia Iadera založenou samotným Caesarem v roce 48 př. n. l. Kromě památek se Zadar proslavil také svými trhy, na nichž se samozřejmě prodávají čerstvé ryby a plody moře, ovoce a zelenina. Ve svém pronajatém apartmánu v Chorvatsku byste také měli ochutnat výborný likér maraskino. Zadar a jeho okolí se ovšem pyšní také prvotřídními písečnými a oblázkovými plážemi, které jsou vhodné i pro ty nejmenší děti: Borik, Kolovare, Uskok, Punta Skala, Diklo, Kožino nebo třeba Petrčane.

Ubytování Zadar

Zadar nebo Zadr, kde tedy hledat ubytování?

Věděli jste, že název města Zadar se správně skloňuje bez druhého „a“? Objevíte-li někde texty, ve který se píše o chorvatském Zadru, vězte, že se jedná o stejné místo. Toto historicky zajímavé místo bylo osídleno již ve starověku, dokonce existují zmínky o jeho existenci z 9. století před naším letopočtem. Ubytování v Chorvatsku, které si můžete pronajmout, se mohou nacházet v místech, která byla osídlena již před 3 000 lety. Už jen ta představa je kouzelná! Z dob římské vlády jsou zde architektonické pozůstatky, jedná se především o části opevnění, i když je nutno dodat, že část z nich byla zbořena v době rakouské nadvlády, tedy za dob Rakouska-Uherska. Apartmány Zadar jsou také možností pro návštěvu dalších míst v oblasti, jakými jsou římské fórum z doby římské nadvlády, pak také četné středověké památky, především církevní, tedy chrám a bazilika, kostely a kláštery. Zadar je známým i díky výrobě lihovin, zmiňme například likér maraskino. I to může být důvodem, proč shánět pro trávení své dovolené Chorvatsko právě ubytování Zadar.