Informace o Zadaru, které se budou hodit

Koupání - hlavní cíl dovolené u moře v Zadaru

Dovolená v Zadaru bez pořádného koupání je nicotná, to je podstatná informace o Zadaru. U Boriku se totiž nacházejí oblázkové, pískové a přírodní kamenité pláže s tobogany. Oblázková pláž ve čtvrti Kolovare je 500 metrů jihovýchodně od města. Obě místa jsou oceněny prestižním oceněním Modré vlajky. Jachting a windsurfing jsou zdejší doménou, ale oblíbené je i potápění, vodní lyžování anebo plážový volejbal. Mnohé zaujme i tenis, basebalová hala, fotbalový stadion Stanovi a možnost využít krytý bazén.

Informace o Zadaru

Poslechněte si varhany, které rozezvučí moře a jsou atrakcí Zadaru

Město Zadar se pyšní dvěma městskými plážemi, oceněnými prestižní Modrou vlajkou. Obě se nalézají nedaleko jeho centra a jsou převážně oblázkové s pozvolným sestupem do moře. První, ohraničenou příjemným borovicovým hájem, objevíte ve čtvrti Borik. Nabízí stánky s občerstvním, spoustu vodních atrakcí a jinou, rozmanitou zábavu. Druhá pláž lemuje čtvrť Kolovare. Obě jsou dobře dostupné z našich kvalitních ubytování v Dalmácii, v nichž můžete prožít již vaše příští prázdniny.

Asi nejznámější přírodně-technickou atrakcí Zadaru jsou tak zvané Mořské varhany. Pro zesílení unikátních zvuků příboje bylo přímo na pobřeží starého města naistalováno 35 laditelných trubek, které během přílivu či vlnobití vyluzují fantastické uklidňující tóny. Zadar, to jsou všaj především velkolepé památky. Jedinečné Staré město leží na opevněném poloostrově a objevíte tu řadu významných monumentů jako například románský kostel Svatého Donáta z 9. století, působivou katedrálu Svaté Anastázie ze století dvanáctého, františkánský klášter nebo mnoho výstavních šlechtickým paláců z období renesance.

Možnosti zábavy v Zadaru jsou různorodé

Tržnice s rybárnou nabízí domácí ovoce, zeleninu i maso a ryby. Festivaly a hudební večery patří k báječné dovolené v Chorvatsku. Úplňková noc je nejpopulárnější možností zábavy. Noční kluby a bary v Boriku i Arsenal, Medusa a Mango v centru Zadaru, jsou dostatečným vyžitím. Hudební festivaly, muzea, divadelní tvorba i pouliční kultura KalelargArt, kde najdeme žongléry, kouzelníky a hudebníky, pobaví všechny generace. Prázdninové domy Chorvatska najdeme také nedaleko Zadaru na ostrově i v Zadaru. V nabídce all inclusive je zahrnuta cena noclehu, plynu, vody, elektřiny, závěrečného úklidu, rekreačního poplatku i ložního prádla. Turisté si zařizují sami jen dopravu a jídlo. V četných případech si s sebou mohou vzít i svého zvířecího mazlíčka.