Prázdninové domy Zadar

Objevte kouzlo města, kam vás zavedou prázdninové domy Zadar

Za dary krásného města Zadar na severu Dalmácie

Nádherný přístav Zadar patři bezesporu k nejpopulárnějším prázdninovým destinacím celého chorvatského pobřeží. A není divu, naleznete zde totiž vše, co byste od příjemné a rozmanité dovolené s ubytováním Zadar očekávali. Průzračné Jaderské moře tu lemujírásné pláže, okolní příroda láká k zajímavým výletům či romantickým procházkám a na každém kroku narazíte na pozoruhodné památky a také prázdninové domy Zadar. Nudit se tady zkrátka nebudou děti ani senioři, milovníci sportu, noční zábavy nebo historie.

Zadar (v současnosti má 75 tisíc obyvatel) je odedávna správním a kulturním centrem severní Dalmácie. Rozprostírá se na severovýchodním pobřeží Jaderského moře, přesně na půli cesty mezi známými přímořskými městy Split a Rijeka. Jedná se o velice důležitý uzel dalmatské trajektové a lodní dopravy, jejímiž pravidelnými linkami se odtud dostanete na většinu známých chorvatských ostrovů. Nejbližší z nich, doslova na dohled, jsou Ugljan, Pašman, Rivanj a Sestrunj.

Prázdninové domy Zadar

Co neminout při toulkách starým Zadarem

Vydejte se z vašeho prázdninového domu v Chorvatsku na procházku starobylým zadarským centrem a prohlédněte si i sbírky národního muzea nebo se zastavte v některé z řady malebných hospůdek a kaváren. K hlavním městským tepnám patří ulice Dr. Franje Tudžmana a Ante Starčevica, u jejichž křížení stojí autobusové a vlakové nádraží. Poblíž lze zajít do hlavní nákupní galerie City. Ubytování v Dalmácii nabízí různé možnosti, ze kterých si vybere každý. 

Malebnou vnitrozemskou přírodu si v okolí Zadaru užijete zejména v národním parku Velebit, jehož nejvyšší hora Vaganski vrh (1 757 metrů) se tyčí prakticky na dohled města. Během dovolené v Zadaru samozřejmě nesmíte opominout ani další tři význačné národní parky: Plitvická jezera, Krka a Kornatské ostrovy. V dosahu Zadaru najdete též pěkná města Nin, Biograd na Moru, Vodice či Šibenik, které stojí za to navštívit a také snadno dosažitelné jezero Vransko.