Objevte a prozkoumejte atrakce Zadar

Proč neukázat záda Zadaru v severní Dalmácii

Ať již patříte mezi pravidelné hosty jadranského pobřeží, nebo se tam chystáte poprvé, rozhodně byste si neměli nechat ujít příležitost navštívit nádherný Zadar. Seznamte se s jeho největšími lákadly a zkuste se v našem katalogu poohlédnout po tamních možnostech kvalitního ubytování v Dalmácii. Chorvatsko je krásná země a právě město na severu Dalmácie patří mezi hlavní průsečíky nejdůležitějších ingrediencí, z nichž země na Balkánu míchá svůj fantastický prázdninový koktejl. Tedy báječných pláží, příjemné atmosféry a rozmanitých atrakcí. Zadar (administrativní centrum Severní Dalmácie) patří mezi největší a nejvýznamnější města Chorvatska, zároveň to ji i podstatný bod zdejší lodní (trajektové) přepravy. Najdete ho u břehů Jadranu, zhruba uprostřed pomyslné spojnice Rijeky a Splitu. Naše prázdninové domy v Chorvatsku jsou zde dobře dostupné po dálnici A1, stejně jako se bez obtíží dostanete na okolní krásné ostrovy Sestrunj, Rivanj, Pašman a Ugljan.

Atrakce Zadar

Kdo neslyšel, neuvěří co vše můžete vidět na dovolené Zadar

K pýše Zadaru patři dvojice městských pláží. Obě najdete kousek od městského centra a obě byly za svou kvalitu vyznamenány renomovanou Modrou vlajkou. První z těchto kamínkových pláží se táhne v místní části Borik a druhá láká rekreanty především ve čtvrti Kolovare. K jejich standardu se řadí bohaté sportovní a gastronomické vybavení, lehátka se slunečníky, toalety a také stín díky blízkému piniovému lesíku. Během dovolené v Zadaru si ovšem kromě mořských radovánek udělejte v Zadaru též čas na slavné „Mořské varhany“. Jedná se o unikátní technicko-přírodní atrakci, jejíž základ tvoří 35 trubek na mořském pobřeží. Zásluhou svého umístění a vyladění vydávají při vlnobití nebo přílivu úchvatné, takřka relaxační tóny. Vy se budete příjemně cítit také při posezení v četných tavernách, hospůdkách a barech, lemujících hlavní bulváry Ante Starčevica a Dr. Franje Tudžmana kousek od vlakového a autobusového terminálu.

Atrakce Zadar to je také historie a příroda v jednom

Zadar se samozřejmě může pochlubit i velice pěkných historickým centrem, které byste z vašeho ubytování v Chorvatsku měli určitě navštívit. Zadarské Staré město se nachází na nedobytném poloostrově a najdete v něm spoustu významných památek včetně gotického chrámu sv. Anastázie, románského svatostánku sv. Donáta (9. století), františkánského kláštera a četných šlechtických sídel a paláců, převážně renesančních. Své ubytování v Chorvatsku využijte i k poznání pestrobarevné fauny a flóry kolem Zadaru. Milovníci vysokohorské turistiky ocení především národní park Velebit (nejvyšší hora Vaganski vrh dosahuje 1 757 metrů). Na všechny ostatní čeká trojice dalších populárních národních parků (Kornatské ostrovy, řeka Krka a Plitvická jezera), hezká města Šibenik, Vodice, Biograd na Moru či Nin, a také (mezi turisty nepříliš známé, o to více pohodovější) Vranské jezero.