Čím zaujme dovolená v Chorvatsku

Jedině na pláži u Jaderského moře

Pokud jste ještě nebyli v tomto nádherném státě, děláte velkou chybu. Přicházíte o nejbližší teplé moře pro Čechy a to je důvod proč je tato destinace jednoznačně nejoblíbenější. Najdete zde obrovskou nabídku ubytování v Chorvatsku, které vám poskytne vytoužené soukromí. Můžete si vybrat z prostorných prázdninových domů, apartmánů s výhledem na moře nebo vil s bazénem nedaleko pobřeží. Věřte, že je letní dovolená v Chorvatsku bude úchvatná. Ať už se rozhodnete strávit celou dobu na písečné pláži Jadranu anebo dáte přednost sportovním aktivitám, poznání přírody, cyklistice, vodním sportům a prohlídce pradávných památek, máte zelenou.

Dovolená v Chorvatsku

Místa, která stojí za návštěvu

Nesmíte minout drahokamy měst Dubrovník, Trogir, Split, Pula anebo Šibenik. Není divu, že mnoho z nich je pod záštitou UNESCO na seznamu světového dědictví. Jakmile spatříte dech beroucí přírodní klenoty či národní parky Plitvická jezera, vodopády řeky Krky, NP Paklenica, ostrovy Kornati i pohoří Biokovo, budete ohromeni co dokáže příroda. Výletníci z celého světa vyrážejí do Chorvatska kvůli koupání v teplém a čistém Jaderském moři, kterého okolí je poseto písečnými koberci a mírným vstupem do vody. Ale přírodní skvosty zde také hrají jednu z hlavních rolí.

Dovolená v Chorvatsku jednoznačně vede

Všechny prázdninové pronájmy od NOVASOL jsou moderně řešené a je z nich přístup k největším atrakcím. V některých z nich je také možné ubytovat se s čtyřnohým mazlíčkem rodiny, stačí sledovat označení Pes povolen. Část prázdninových domů nabízí i pískoviště, zahradu s houpačkou a další prostor k pohodové rodinné dovolené. Věční romantici ocení apartmány Chorvatska v srdcích historických měst. Pakliže vyrazíte na pobyt s NOVASOL, máte jistotu spokojenosti. V případě otázek ohledně ubytování vám pomohou servisní kanceláře. Další výhodou dovolené v Chorvatsku je minimální jazyková bariéra, výborná kuchyně, víno a pivo.

Co nabízí dovolená v Chorvatsku

Nemusíte ležet jen na pláži, protože díky trajektovým spojením se dostanete jednoduše a rychle na ostrovy Krk, Hvar, Rab, Pag, Korčula. Právě zde se můžete oddávat relaxaci na sluníčku, potápění, windsurfingu i golfu. Večer si vyrazit na chutnou večeři a poté na diskotéku do vyhlášeného podniku. Ochutnejte ryby a mořské plody, jako jsou humři a škeble! Ať už se vydáte do vinicemi prošpikované Istrie anebo do lázeňských měst Kvarnerského zálivu, budete ohromeni rybářskými vesničkami, ilyrskými památkami, lidovými slavnostmi a středověkými městečky.

Nezůstávejte na jednom místě, objevujte

Dovolená v Chorvatsku není spojena jen s koupáním, ale také s prohlídkou perel historie. Ubytování v Chorvatsku je na dosah ruky od Medulinu, Novigradu, Fažany, Banjole, Puly i Poreče. Kvarnerská zátoka nabízí přístup pro vozíčkáře a super podmínky pro jachting. Vyrazte do aquaparků Instralandia v Novigradu, Solaris Aquapark v Šibeniku či do Aquacolors v Poreči. Rodinná dovolená Chorvatsko bude příjemná také díky akváriím v Pule, Dubrovníku a Poreči, ZOO v Záhřebu a rytířským slavnostem na Rabu a Korčule. Populární Dubrovnické letní hry, únorový karneval v Opatiji i festival surfování v Dubrovníku jsou super tipy. Vydejte se do Diokleciánova paláce ve Splitu, komplexu Eufraziovy baziliky v Poreči anebo ke katedrále v Šibeniku. Pláže Chorvatska, jako jsou Rajská pláž na Rabu, Punta Rata v Brele i Bačvice u Splitu splní vaše očekávání. A tipy na závěr. Ostrov Cres ohromí Vranským jezerem a ostrov Lošinj se může pochlubit první rezervací pro delfíny.