Divukrásná dovolená v Chorvatsku u moře vám učaruje

Přijměte pozvánku do luxusních vil s bazénem v Chorvatsku od NOVASOL, které jsou umístěny u nejvyhledávanějších dominant země. Tento nebesky krásný stát vás nadchne rozlohou pevniny 56 542 km2 a plochou teritoriálních vod 31 067 km2, kde se můžete oddávat všem prázdninovým radostem. Chorvati tvoří stěžejní část obyvatelstva, ale žijí zde i menšiny, Srbové, Bosňáci, Slovinci, Italové, Češi a Slováci.

Republika Hrvatska hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Herzegovinou, Černou Horou. Perlami architektury a přírody obdařený stát je členem OBSE, OSN, Rady Evropy, WTO i Evropské unie. Hlavním městem je Záhřeb, mluví se zde chorvatsky a měnou je Kuna dělící se na 100 Lip. Turisté touží spatřit památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, Diokleciánův palác ve Splitu, perly Dubrovníku, komplex Eufraziovy baziliky v Poreči, magnety Trogiru, katedrálu v Šibeniku, Starigradské polje na Hvaru a božská Plitvická jezera.

Proč se vydat na dovolenou do Chorvatska?

Půvab země je rozdělen do 21 žup, které se dále dělí na opčiny. Dovolená v Chorvatsku je situována do přímořských oblastí, které nabízejí luxusní přístup k Jaderskému moři, drahokamům historie a přírody. Kvalitní pronájmy naleznete v Dalmácii, která na vás udělá dojem městy Zadar, Šibenik, Split či Dubrovník, pohořími Biokovo, Dinara, Mosor, Svilaja, koupáním a vodními sporty na Korčule, Hvaru, Brači, Visu anebo Šoltě. Na istrijském poloostrově si vás omotají kolem prstu nádherné vinice, krasové kopce, starodávné rybářské vesnice, města Pula, Poreč a Medulin. Dechberoucí ubytování Chorvatska je poseto po celém Kvarnerském zálivu. Ukořistěte zážitky z nejstaršího lázeňského resortu Opatija anebo se oddávejte relaxaci na ostrovech Pag, Rab, Cres, Krk a Senj, kde se nacházejí nejkrásnější pláže země.

Příjemné apartmány Chorvatska s výhodami

Pokud si objednáte rekreační dům v Istrii, čeká na vás okružní jízda kolem Puly s 10% výhodou, to platí i pro potápění v Medulinu, kde se dočkáte 10% slevy na potápěčské programy PADI a CMAS. Vyjížďky na koni krajinou Manjadvorci vítají bonusy 10 a 15%! Vyberte si z našich slev a výhod v Chorvatsku!

Návštěva vinného sklípku se slevou 10% anebo zvýhodněné menu a poznání života na farmě vám nesmí uniknout! Unikátní zážitky přinese plavba s M/B Rižana po Jaderském moři s jasnou slevou! Informujte se o skvělé dovolené v Chorvatsku a rezervujte si letní pronájem dle svého přání. Počítejte s přívodem elektřiny 220 V, 50 Hz. Rádi byste nekuřácký apartmán anebo chatu přátelskou k vašim psům? Líbil by se vám panoramatický výhled na moře, vlastní bazén a bezprostřední přístup k pláži? Mrkněte na exkluzivní nabídky, které vyhoví vašim tajným představám.

Jaké jsou přednosti letních domů Chorvatska?

Rezervace prázdninových pronájmů v Chorvatsku od NOVASOL vám nezabere mnoho času. Záleží jen na vás, zda si zvolíte vilu u moře v Liznjan s libovolným dnem příjezdu, v nabídce All Inclusive, s Internetem PLUS, prostornými ložnicemi, dechberoucím výhledem na krajinu, vhodnou až pro 8 turistů. Horkým tipem je vila s bazénem v Chorvatsku, zahradním nábytkem, bezprostředním přístupem k moři na ostrově Brač, kde mají dokonce zvířecí mazlíčci vstup povolen! Zapomeňte na nudné letní dny a vstupte do světa luxusního ubytování u Jaderského moře. Jen si představte, jak lenošíte na pohodlném lehátku na terase své vily a pozorujete nádherný západ slunce!

Kdo nám pomůže na dovolené v Chorvatsku?

Se všemi nenadálými problémy si poradí servisní kanceláře umístěné ve většině zemí Evropy. Pokud si užíváte prima relaxaci v letních domech v Chorvatsku od NOVASOL , ale přesto se vyskytly otázky, informujte o nich majitele či správce prázdninového pronájmu. Nedaří se vám s nimi spojit? Ihned kontaktujte servisní střediska v Chorvatsku (Pula, Poreč, Labin, Zadar, Rijeka, Split anebo Dubrovník). Na všech jmenovaných místech vám pomohou osobně anebo telefonicky na 00385/52 770 200od pondělí do pátku 09:00-16:00 a v sobotu 09:00-13:00. Věřte odborníkům, kteří mají zkušenosti s pronájmem prázdninových objektů na 40 let. Nikdy nebylo ubytování po nádherných státech Evropy snadnější!

Proč panuje na dovolené v Chorvatsku úžasná nálada?

Vždyť znáte to pořekadlo, kdo si hraje, nezlobí! Jen kousek od vil u moře v letovisku Medulin máte skvělou příležitost věnovat se volnočasovým aktivitám všeho druhu. Přímořská letoviska vás zavedou do ráje po všech stránkách. Na první pohled si zamilujete koupání v Jadranu, vodní sporty a noční rej na diskotékách. Klíčová zábava je v rukách koupání, opalování a skotačení v mořských vlnách. Hned v závěsu se drží jachting, windsurfing, rybaření, potápění, jízda na vodních lyžích a skútru. Odpočinkové sporty, jako jsou plážový volejbal, tenis, squash, golf, jízda na kole a na koni, pěší turistika a návštěva fitness center, zaujme všechny generace. Dobrodružné povahy neodolají horolezectví, jízdě na kajaku po moři, paraglidingu, letu kluzákem, raftingu, bungee-jumpingu, jeskyňářství a paintballu.

Co byste měli vědět o dovolené v Chorvatsku?

Než si objednáte letní domy na ostrově Rava, měli byste vědět, jaké svátky se zde slaví. Patří mezi ně 1. leden neboli Nový rok, 6. leden – Tři králové, na březen až duben připadá Velikonoční neděle/pondělí, Svátek prvního máje se koná 1. května, v květnu je Boží tělo, 22. červenec patří Dni antifašistického odboje, 25. červen je Státní svátek, 5. srpen symbolizuje Den vítězství a díkuvzdání, 15. srpen je Nanebevzetí Panny Marie, 8. říjen patří Dnu nezávislosti, svátek všech svatých se koná 1. listopadu, 25. – 26. prosince jsou vánoční svátky. Na dovolené v Chorvatsku můžete navštívit nejrůznější festivaly, koncerty hudby, dětské akce, výstavy, poutě, karnevaly, diskotéky, noční kluby, restaurace a kavárny. Mladí lidé milují diskotéky na Novalji, starší výletníci festival Melodie Jadranu ve Splitu, rodiny s malými dětmi Mezinárodní dětský festival v Šibeniku, Rytířské slavnosti na Rabu a zamilovaní toulky prastarými uličkami Dubrovníku, Trogiru, Splitu a Poreče.

Apartmány Chorvatska jsou u historických šperků!

Na dovolené na ostrově Lastovo vás čekají pozoruhodnosti historie a kultury. Vše souvisí s příchodem prvních Chorvatů na území země v roce 620. Do roku 925 byl tento evropský skvost pod byzantským a franským područím než vládu převzal král Tomislav. V r. 1102 se započala éra maďarské a rakouské moci. Do r. 1918 bylo Chorvatsko nedílnou částí Habsburské monarchie. V roce 1918 připadlo Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, Istrie i Zadar Italům. Království Jugoslávie vzniklo v r. 1929. Později přišla na řadu komunistická vláda Tita a v roce 1990 se stal prezidentem Tudjman. Postupem času si tento stát získal své oblasti a tím i nezávislost. Dnes je dokonce i členem Evropské unie. Když už poznáte zajímavou historii země a její zvyky, je čas se vrhnout do kuchyně. Vaše chuťové pohárky neodolají pršutu, čevabčiče, ovčím sýrům, jehněčímu masu, guláši ze srnčího, mořským plodům, lanýžům, palačinkám, koblihům, pudinku s karamelem, silné kávě a delikatesním vínům.

Jak poznat přírodu na dovolené v Chorvatsku?

Perlou dovolené v Chorvatsku je majestátné Jaderské moře ukrývající pláže oceněné Modrou vlajkou vhodné pro rodinnou, sportovní i relaxační pohodu. Jemným pískem se chlubí pláže Omiše, Rabu, Lopudu i Korčuly. Hrubší písečný koberec nabízí dovolená na Makarské riviéře, Bol, Pelješac, Vis, Mljet i Šibenik. Oblázkové pláže se nacházejí na Pagu a Kaštelské riviéře. Minimalistické zátoky se skalami na Hvaru, Lopudu a Visu vyhledávají zamilovaní. Přírodními klenoty jsou Zlatni rat, pláž Stiniva, ostrůvky u Rovinje či pobřeží mezi Pulou a Medulinem. Nejkrásnější řekou je Krka pyšnící se božskými vodopády, největší slávu pak sklízí Vranské, Červené a Modré jezero. Dokonalost přírody poznáte na Kornatských ostrovech a v pohoří Učka. Romantické duše se ve vás probudí při procházce kolem olivových hájů, vinic, levandulí, vavřínů, palem, cesmínových dubů i cypřišů.

Už jste sbaleni na dovolenou do Chorvatska?

Cestování do Chorvatska není žádná věda. Osoby starší 15 let se obejdou s platným cestovním pasem bez víza anebo občanským průkazem. Děti do 15 let musejí předložit svůj vlastní pas, to se týká i malých kojenců a předškoláků. Turisté často zapomínají na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který potřebují za účelem ošetření. Levné ubytování Chorvatska lze dosáhnout nejpohodlněji automobilem. Postačí vám k tomu platný řidičský průkaz, technický průkaz a zelená karta. Pokud jste si vůz půjčili, raději si obstarejte souhlas vlastníka s použitím auta. Počítejte s tím, že po vás může policie vyžadovat finanční prostředky na návrat, a to 100 EUR v závislosti na počtu dnů pobytu. V osobním zavazedle si můžete ze země bezcelně dovézt 200 cigaret, 100 ks cigarill, 50 doutníků či 250 g tabáku, také alkohol v určeném množství, parfémy do 50 ml a toaletní vody do 250 ml, léky i zdravotnické výrobky k vlastní potřebě.

Dovolená pro rodiny v Chorvatsku za přívětivé ceny

Vydejte se na dovolenou do Chorvatska, kde vás čeká příjemné počasí a radovánky u moře. Samotný stát je rozdělen do dvou klimatických pásem. Vnitrozemí se nepyšní takovými teplotami jako přímořské oblasti. Počet slunečných dnů předčí vaše představy, proto se těšte na letní teploty vzduchu 21° až 27° C a průměrné teploty vody kolem 25° C. Jestliže si objednáte pobyty v Chorvatsku mimo sezónu, počítejte s nižšími teplotami, jež jsou jako stvořené pro sportovní aktivity, návštěvu velkolepých památek a přírodních magnetů. Prázdninové dny jsou zasvěceny koupání v Jaderském moři a plážovému skotačení. Ostatní měsíce roku patří romantické, wellness, poznávací i sportovní relaxaci. Už neváhejte ani minutu a vstupte do překrásné země, která je rájem celoročních radostí!

Základní informace o Chorvatsku

  • Rozloha: rozloha pevniny činí 56.542 km2, plocha teritoriálních vod je 31.067 km2.
  • Počet obyvatel: 4.437.460 obyvatel. Národnostní struktura: převážné množství obyvatel jsou Chorvati, národnostními menšinami Srbové, Slovinci, Maďaři, obyvatelé Bosny, Italové, Češi aj.
  • Svátky: 1. leden Nový rok, 6. leden Tři králové, březen/duben Velikonoční neděle/ pondělí, 1. květen Svátek prvního máje, květen Boží tělo, 22. červenec Den antifašistického odboje, 25. červen Státní svátek, 5. srpen Den vítězství a díkuvzdání, 15. srpen Nanebevzetí P. Marie, 8. říjen Den nezávislosti, 1. listopad Svátek všech svatých, 25./26. prosinec Vánoční svátky. Prohlédněte si naši nabídku ubytování v soukromí v letovisku Fažana.

Dovolená v Chorvatsku

  • Otevírací doby obchodů a bank: otevírací doby nejsou upraveny zákonem. V hlavní sezoně jsou obchody většinou otevřeny bez přestávky od 7 do 21 hodin. Ve vedlejší sezoně jsou otevírací doby zkráceny. Banky pracují od 7 do 19 hodin, o sobotách do 13 hodin. Některé banky ve větších městech jsou otevřeny i v neděli.
  • Měna: Kuna (1 Kuna = 100 Lip). V oběhu jsou mince v hodnotě 1, 2, 5, 10, 20, 50 Lip a 1, 2 a 5 Kuna, bankovky v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 Kuna. Devizy lze vyměnit v bankách, směnárnách, na poštovních úřadech a ve většině cestovních kanceláří, zatímco eurošeky lze měnit jen v bankách.
  • Jazyk: chorvatský.
  • Elektřina: 220 V, 50 Hz.
  • Podnebí: Chorvatsko je rozdělené do dvou klimatických pásem. Ve vnitrozemí převládá umírněné kontinentální podnebí, částečně i horské, zatímco v přímořské oblasti je příjemné středozemní podnebí, s velkým počtem slunečných dnů, suchým a horkým létem, mírnou a vlhkou zimou. Průměrná teplota ve vnitrozemí: leden 0° až 2°C, srpen 19° až 23° C; průměrná teplota přímořských oblastí: leden 6° až 11° C, srpen 21° až 27° C; průměrná teplota vody v zimě je okolo 12° C a v létě kolem 25° C. Přímo dokonalé podmínky aby dovolená na Opatijské riviéře byla tím nejlepším zážitkem v životě.
  •