search

Ubytování Istrie

Ubytování Istrie vám bude vyhovovat

Poloostrov Istrie má rozlohu téměř 3 000 kilometrů čtverečních. Leží na severozápadě Chorvatska, mezi Jaderským mořem (na západě a jihovýchodě), Slovinskem (na severu) a chorvatským vnitrozemím (severovýchodě). Návštěvníkům se předvádí úrodnými údolími, starobylými rybářskými vesničkami, vinicemi a hrady na krasových kopcích. Ubytování Istrie vám tady umožní objevit opravdu spoustu zajímavostí.

Chcete-li strávit svou příští dovolenou v Chorvatsku, jste na správné adrese. Istrijský poloostrov se řadí mezi nejlepší turistické regiony v Evropě. Navíc se sem můžete často vracet, neboť ubytování na Istrii vás zavede na západní pobřeží s řadou vyhlášených letovisek, na východní pobřeží plné divokých zákoutí i do romantického vnitrozemí.

Ubytování Istrie

Sportovní aktivity na Istrii

V rámci ubytování na Istrii se najde mnoho příležitostí k prožití vzrušujících momentů u různých aktivit. Hodně z nich lze realizovat přímo na moři, ostatně 537 km dlouhé istrijské pobřeží vyzývá k rozmanitým vodním sportům. Čistá voda umožňuje šnorchlovat, rybařit, vyzkoušet bananaboaty. Na aktivní turisty čekají cyklistické výlety, horolezectví, pěší výlety po horách a další aktivity.

Co navštívit během ubytování na Istrii

Přímořská města na Istrii nám podávají svědectví o své ilyrské, římské a benátské minulosti. Pobřeží lemují skály a malebné zátoky lákají průzračnou vodou ke koupání, šnorchlování a potápění. Do vnitrozemí lze cestovat po značených trasách spojujících vinařské oblasti nebo na po rozvinuté síti cyklistických stezek.

Malebná istrijská příroda může rovnocenně soupeřit s nejoblíbenějšími oblastmi v Itálii. Kdo si nepotrpí na moderní, rušná turistická centra, najde na Istrii útulná městečka i divoké zátočiny. Šarmu ubytování Istrie návštěvník podlehne i na cestách do města Motovun s mohutným systémem opevnění, do rozjímavého Grožnjanu či Opralje, odkud se otevírá nádherný výhled na „nejmenší město na světě“ Hum.

Možnosti a tipy na ubytování Istrie

Hledáte-li ubytování pro vaši dovolenou v Istrii, užijte si ho díky NOVASOL v soukromí domu nebo apartmánu. Je jedno, zda-li s přáteli, s rodinou, v páru či sólo. Zvolte si to ideální rekreační středisko přímo pro vás na míru a poznejte zajímavá místa Istrie.

Apartmány Pula se nacházejí v historickém městě se zástupem starověkých staveb v čele s  amfiteátrem, s velikým přístavem a mezinárodním letištěm. Díky své poloze a okolí bohatému na zážitky se stala velmi oblíbenou turistickou destinací. Ubytování Fažana láká malým přístavem vhodným právě pro rybolov především rybáře.

Prázdninové domy Umag leží v přístavním městě, které je díky blízkému akvaparku a četným sportovním hřištím vhodnou destinací pro rodiny s dětmi. Jezdí tady turistický vláček. Ubytování Poreč najdete ve městě s pestrou historií, zbytky antických chrámů, paláci ovlivněnými benátskou gotikou a bazilikou sv. Eufrazia (UNESCO). Z přístavu vyplouvají lodě do italských Benátek a jiných míst. Během ubytování Istrie se jedná o povinné místo k návštěvě.

Apartmány Rabac mohou využít především rodiny s dětmi, jsou zde totiž oblázkové pláže se snadným přístupem do vody. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Ať se rozhodnete pro jakékoliv místo, můžete se těšit na skvělé ubytování na Istrii. Ubytování v soukromí Medulin je vhodný pro soukromou a klidnou dovolenou v nevelkém, zato pohostinném letovisku.

Prázdninové byty Rovinj zvolte v případě, že máte rádi smíšené kultury. Ve městě stále žije italská menšina a občas si budete připadat jako na apeninském poloostrově. Byty a apartmány Vršar k pronájmu si vyberte, pokud jste milovníci nudistických pláží, v blízkosti města jich najdete hned několik. Jadranské pobřeží tu láká k odpočinku i aktivnímu prožití volného času.