search

Ubytování Istrie

Ubytování Istrie vám bude vyhovovat

Poloostrov Istrie má rozlohu téměř 3 000 kilometrů čtverečních. Leží na severozápadě Chorvatska, mezi Jaderským mořem (na západě a jihovýchodě), Slovinskem (na severu) a chorvatským vnitrozemím (severovýchodě). Návštěvníkům se předvádí úrodnými údolími, starobylými rybářskými vesničkami, vinicemi a hrady na krasových kopcích. Ubytování Istrie vám tady umožní objevit opravdu spoustu zajímavostí.

Chcete-li strávit svou příští dovolenou v Chorvatsku, jste na správné adrese. Istrijský poloostrov se řadí mezi nejlepší turistické regiony v Evropě. Navíc se sem můžete často vracet, neboť ubytování na Istrii vás zavede na západní pobřeží s řadou vyhlášených letovisek, na východní pobřeží plné divokých zákoutí i do romantického vnitrozemí.

Ubytování Istrie

Sportovní aktivity na Istrii

V rámci ubytování na Istrii se najde mnoho příležitostí k prožití vzrušujících momentů u různých aktivit. Hodně z nich lze realizovat přímo na moři, ostatně 537 km dlouhé istrijské pobřeží vyzývá k rozmanitým vodním sportům. Čistá voda umožňuje šnorchlovat, rybařit, vyzkoušet bananaboaty. Na aktivní turisty čekají cyklistické výlety, horolezectví, pěší výlety po horách a další aktivity.

Co navštívit během ubytování na Istrii

Přímořská města na Istrii nám podávají svědectví o své ilyrské, římské a benátské minulosti. Pobřeží lemují skály a malebné zátoky lákají průzračnou vodou ke koupání, šnorchlování a potápění. Do vnitrozemí lze cestovat po značených trasách spojujících vinařské oblasti nebo na po rozvinuté síti cyklistických stezek.

Malebná istrijská příroda může rovnocenně soupeřit s nejoblíbenějšími oblastmi v Itálii. Kdo si nepotrpí na moderní, rušná turistická centra, najde na Istrii útulná městečka i divoké zátočiny. Šarmu ubytování Istrie návštěvník podlehne i na cestách do města Motovun s mohutným systémem opevnění, do rozjímavého Grožnjanu či Opralje, odkud se otevírá nádherný výhled na „nejmenší město na světě“ Hum.

Možnosti a tipy na ubytování Istrie

Hledáte-li ubytování pro vaši dovolenou v Istrii, užijte si ho díky NOVASOL v soukromí domu nebo apartmánu. Je jedno, zda-li s přáteli, s rodinou, v páru či sólo. Zvolte si to ideální rekreační středisko přímo pro vás na míru a poznejte zajímavá místa Istrie.

Apartmány Pula se nacházejí v historickém městě se zástupem starověkých staveb v čele s  amfiteátrem, s velikým přístavem a mezinárodním letištěm. Díky své poloze a okolí bohatému na zážitky se stala velmi oblíbenou turistickou destinací. Ubytování Fažana láká malým přístavem vhodným právě pro rybolov především rybáře.

Prázdninové domy Umag leží v přístavním městě, které je díky blízkému akvaparku a četným sportovním hřištím vhodnou destinací pro rodiny s dětmi. Jezdí tady turistický vláček. Ubytování Poreč najdete ve městě s pestrou historií, zbytky antických chrámů, paláci ovlivněnými benátskou gotikou a bazilikou sv. Eufrazia (UNESCO). Z přístavu vyplouvají lodě do italských Benátek a jiných míst. Během ubytování Istrie se jedná o povinné místo k návštěvě.

Apartmány Rabac mohou využít především rodiny s dětmi, jsou zde totiž oblázkové pláže se snadným přístupem do vody. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Ať se rozhodnete pro jakékoliv místo, můžete se těšit na skvělé ubytování na Istrii. Ubytování v soukromí Medulin je vhodný pro soukromou a klidnou dovolenou v nevelkém, zato pohostinném letovisku.

Prázdninové byty Rovinj zvolte v případě, že máte rádi smíšené kultury. Ve městě stále žije italská menšina a občas si budete připadat jako na apeninském poloostrově. Byty a apartmány Vršar k pronájmu si vyberte, pokud jste milovníci nudistických pláží, v blízkosti města jich najdete hned několik. Jadranské pobřeží tu láká k odpočinku i aktivnímu prožití volného času. 

Kde se nacházejí rekreační domy na Istrii?

Rekreační domy a vily NOVASOL najdete na celém území poloostrova Istrie, zvláště blízko jadranského pobřeží. V nabídce jsou rekreační domy v Umagu, Novigradu, Poreči, Pule, Medulinu a dalších letoviscích včetně vnitrozemí.

Jaké mají rekreační domy na Istrii vybavení?

Všechny rekreační objekty NOVASOL na Istrii slouží k běžnému obývání, zahrnují proto kompletní vybavení od pohodlných lůžek v ložnici přes zařízenou kuchyň až po koupelnu s toaletou. Interiéry, užité materiály, nábytek či přístroje se pochopitelně liší v závislosti na stáří, velikosti, typu a cenové úrovni domu. Další rozdíly jsou ve venkovním vybavení (zahrada, garáž, bazén, dětské hřiště atd.).

Kdy rezervovat dovolenou v rekreačním domě na Istrii?

Záleží na tom, ve které části roku se na Istrii, jednu z nejvyhledávanějších destinací, chystáte. Nejvíce se objednávají pobyty o letních prázdninách – pokud chcete mít největší výběr rekreačních objektů, neváhejte a rezervujte již na podzim předcházejícího roku.

Jak probíhá předání rekreačního domu na Istrii k užívání?

Ubytovací doklad obsahuje informaci, kdy se lze do rekreačního objektu na Istrii nastěhovat a kdy ho opustit. Neuvádí-li se jinak, je doba příjezdu od 16 do 20, odjezdu do 10 hodin. Klíč od objektu předává majitel (pověřená osoba) proti originálu ubytovacího dokladu. Při zpoždění musíte včas volat majitele, který může požadovat extra poplatek. Přijedete-li dříve, klíč dostanete až v určenou dobu příjezdu. Někdy je třeba kvůli registraci předložit průkaz totožnosti (cestovní pas).