Atrakce na istrii a nabídka ubytování

Tak malý region a tolik zábavy! Zajistěte si ubytování na Istrii a objevte poloostrov plný zajímavých míst a turistických magnetů. V následujících odstavcích vám představíme vyhlášené atrakce na Istrii, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Přímořská města podávají svědectví o ilyrských, římských a benátských dobách. Pobřeží lemované skalami láká malebnými zátokami a průzračnou vodou ke koupání, šnorchlování a potápění. Do vnitrozemí lze cestovat po označených komunikacích spojujících vinařské oblasti či na horských kolech po rozvinuté síti cyklistických stezek.

Atrakce na Istrii

Atrakce na Istrii – město Rovinj

Na západním pobřeží Istrie se nachází Rovinj, jedno z nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku a atrakcí Istrie. Toto středomořské rybářské přístavní město plné křivolakých, dlážděných uliček a rušných náměstí je samo o sobě krásné, nicméně jeho okolí má také co nabídnout. Navštivte město během vaší příští chorvatské dovolené a objevíte klidné zátoky, čistou vodu a zelené parky, ideální místo k dovolené i pro vašeho domácího mazlíčka.

Atrakce Istrie – městečko Motovun

Šarmu Istrie návštěvník podlehne i během pobytu ve městě Motovun se čtveřicí bytelných bran, které vybudovali Benátčané ve 13. století. K dalším památkám Motovunu patří starověké hrobky, Městský palác a fresky v renesančním kostele sv. Štěpána. V romantickém historickém jádru se každoročně pořádá filmový festival a blízký Motovunský les kolem údolí řeky Mirny křižují četné turistické stezky.

Novigrad, další z atrakcí na Istrii

Alternativu pro všechny, kdo hledají kulturu, představuje významné rekreační středisko Novigradu. Jeho bohatá historie začíná už v roce 599 př. n. l. Objevte staré město, výraznou zvonici a krásný přístav. Zjistěte více o nabídce ubytování na Istrii, kde si můžete vychutnat mírné klima po celý rok, a navíc také největší atrakce na Istrii jako ohromný vodní park Istralandia. Druhým akvaparkem na poloostrově je Aquacolors u Poreče.

Atrakce ve vnitrozemí Istrie

Pronajměte si některý z našich prázdninových domů na Istrii a připravte se na tu nejlepší dovolenou. Vydejte se do rozjímavého Grožnjanu se zbytky starého opevnění, řadou galerií a ateliérů, jazzovým festivalem a rozsáhlou uměleckou výstavou Ex Tempore. Za návštěvu též rozhodně stojí Hum, chlubící se neoficiálním titulem „nejmenší město na světě“, jeskyně Baredine nedaleko Višnjanu či dinopark Funtana.

Lokální kuchyň Istrie, atrakce tak trochu nečekaná

Istrie rovná se oblast lanýžů. Podzim, kdy psi a prasata prohledávají istrijské lesy, aby našli tuto delikatesu, je tím správným časem pro milovníky lanýžů. Dubové lesy na Istrii se řadí k nejdůležitějším oblastem nálezu lanýžů v Evropě a v celé řadě restaurací jsou speciality z lanýžů součástí jídelního lístku. Další oblíbené místní pokrmy na Istrii zahrnují čerstvě vyrobený olivový olej, šunku sušenou na vzduchu a chřest.

Chutné chorvatské pokrmy si můžete vychutnat v některé z restaurací a kaváren nebo na jednom z místních trhů v Istrii. Chorvatská kuchyně je v podstatě směs italské a rakouské kuchyně, proto tady najdete řadu těstovin a pokrmy z masa. Oblíbené jsou samozřejmě i ryby, které chutnají ještě lépe, pokud je doprovází oblíbené místní víno, jako je Malvasia nebo Muscatel.