C
| Editor
(First published: )

Atrakce na istrii a nabídka ubytování

Přímořská města podávají svědectví o ilyrských, římských a veneciánských dobách. Pobřeží lemované skalami láká svými malebnými zátokami a průzračnou vodou ke koupání, šnorchlování a potápění. Do vnitrozemí lze cestovat po označených komunikacích spojujících vinné oblasti nebo na horských kolech po rozvinuté síti cyklistických stezek. Šarmu Istrie návštěvník podlehne i na cestách do města Motovun s jeho mohutným systémem opevnění, do rozjímavého Groznjana či Opralje, odkud se otevírá nádherný výhled na Hum, „nejmenší město na světě“. Pronajměte si někerý z našich prázdninových domů na Istrii a připravte se na tu nejlepší dovolenou.

Atrakce na Istrii

Klenoty na Istrii: Rovinj a Novigrad

Západní pobřeží Istrie je domovem jednoho z nejkrásnějších měst v Chorvatsku: Rovinj. Středomořské rybářské přístavní město je samo o sobě krásné, s dlážděnými uličkami a uvítacími náměstími, nicméně okolí města je také zajímavé. Navštivte město během vaší příští chorvatské dovolené a objevíte klidné zátoky, čisté vody a kulisy zeleně - ideální místo k dovolené i pro vašeho domácího mazlíčka! Alternativně, pro ty, kteří hledají kulturu a vydají se do Novigradu, jehož bohatá historie pochází z roku 599 p.n.l. Objevte staré město, výraznou zvonici a krásný přístav. Zjistěte více o nabídce ubytování na Istrii, kde si můžete vychutnat mírné klima po celý rok!

Místní kuchyň Istrie a prázdninové domy

Istrie, oblast lanýžů: Podzim je tím správným časem pro milovníky lanýžů. V tomto ročním období psi a prasata prohledávají lesy v Istrii, aby našli tuto delikatesu. Dubové lesy patří k nejdůležitějším oblastem nálezu lanýžů v Evropě a v celé řadě restaurací jsou speciality z lanýžů součástí jídelního lístku. Další oblíbené místní pokrmy na Istrii zahrnují čerstvě vyrobený olivový olej, šunku sušenou na vzduchu a chřest. Můžete si vychutnat vkusné chorvatské pokrmy v jedné z několika restaurací a kaváren nebo na jednom z místních trhů v Istrii. Chorvatská kuchyně je v podstatě směs italské a rakouské kuchyně, jelikož v jídelnách restaurací v Istrii najdete řadu těstovin a pokrmy z masa. Ale i ryby a divoká husová jídla jsou docela populární a chutnají ještě lépe, pokud jsou doprovázeny oblíbeným místním vínem, jako je Malvasia nebo Muscatel. Vyberte si třeba naše soukromé ubytování Medulin a poznejte nejen místní kulturu, historii ale i lahodnou chorvatskou kuchyň.