search

Ubytování Bale

Ubytování Bale, spojení historie a koupání

Bale je malebné městečko na Istrijském poloostrově z římských dob s labyrintem úzkých kamenných uliček a starých domů. Nachází se mezi turistickými letovisky Rovinj a Pula asi 5 kilometrů od Jaderského moře. Má dobře zachované historické jádro se zajímavými památkami. Ubytování Bale představuje výtečné řešení vaší hádanky ubytování na Istrii.

Ubytování Bale, Istrie

Historie a památky kousek od rekreačních domů Bale

V nejstarších písemných dokumentech se Bale objevuje jako římské osídlení Castrum Vallis. Nenechte si ujít jedno z nejznámějších paleontologických míst na světě, muzeum Ulika, kde uvidíte stopy dinosaurů. Dovolená Bale umožňuje spatřit další pamětihodnosti:

  • Castel Soardo-Bembo – největší aktuální architektonický poklad Bale, středověký hrad s opevněním šlechtických rodin Sarda a Bemba z 15. století.
  • Farní kostel Navštívení Panny Marie – velká bílá kamenná stavba vyrostla na zbytcích baziliky z 9. století jako pátý svatostánek na tomto místě.
  • Lapidárium v kryptě farního kostela – ukrývá dřevěný oltář z 11. století a kamenný sarkofág ze 7. století se zbytky blahoslaveného Juliana (patrona Bale).
  • Kostel sv. Eliáše – do chrámu z 11. století se vchází přes zvonici u vstupního portálu.
  • Kostel sv. Ducha – stojí ve starém centru města nedaleko farního kostela.

Pláže na dosah ubytování Bale

Istrijské pobřeží Jadranu se i v chorvatském Bale pyšní mimořádně čistou vodou. Jedná se o panenskou, rušným turistickým ruchem nedotčenou oblast o délce 9 kilometrů, kde si na skalnatých a oblázkových plážích (jako plaža Pisulj, plaža sv. Pavao nebo plaža Palud) dopřejte klid a soukromí.

Druhou možnost, jak si co nejlépe užít koupání, šnorchlování a jiné vodní radovánky, představuje poloostrov Zlatni Rat jižně od Rovinje. Na březích této hustě zalesněné, chráněné přírodní oblasti se ukrývají romantické pláže Zlatna Uvala, Škaraba či Mulini.

S ubytováním Bale se pojí sport a rekreace

Aktivní dovolenou v Bale si užijte i díky krásné a nedotčené přírodě v okolí. Čeká vás mimo jiné lov v rozlehlých zalesněných oblastech a sportovní rybolov u pobřeží, procházky po značených trasách či olivových stezkách, nechybí fotbalové hřiště. Na četných cyklostezkách objevíte okolní nádhernou krajinu.

Akce a zábava Bale

Během ubytování v Bale se budete moci zúčastnit několik významných kulturních akcí. Na nejstarší z nich, skupinové výstavě Castrum Vallis, vedle sebe uvidíte díla význačných umělců i nadaných amatérů. Na festivalech „Bala Night“ a „Last Minute – Open Jazz Festival“ se setkávají hudebníci a milovníci hudby, aby si pod jasnou letní nocí užili ten nejlepší jazz.

Atrakce v okolí Bale

Chcete objevovat turistická lákadla Istrie? Vzhledem k velkému množství přírodních, historických, kulturních i zábavních atrakcí na Istrijském poloostrově to není žádný problém. Z vašeho rekreačního domu v Bale se můžete vydat také například:

  • za poznáním národního parku Brijuni,
  • do malebného zálivu zvaného „Limský fjord“,
  • prozkoumat Pazinskou jeskyni u města stejného jména,
  • do akvaparku Aquacolors.